Fyzická nemoc

Vít zeptal se před 2 roky

Dobrý den, 
 je mi 27 let a již 2 a půl roku se potýkám se zánětem žaludku. Prošel jsem mnoha různými vyšetřeními, ale kromě samotného zánětu, který se mi po vyléčení stále vrací, mi nic nenašli. Neví se tedy příčina a doktoři mi říkají, že už se nemoci nikdy nezbavím. Chtěl bych vědět, zda to není psychického původu.
Poprvé se zánět objevil, když jsem se odstěhoval z domu k partnerce, se kterou stále bydlím. Měl jsem celkem složité dětství ( rozvod rodičů v mých 13 letech ) a sourozenci jsou tím také postiženi. Sám na sobě však žádné pocity úzkosti necítím. Přítelkyně si myslí, že jsem zablokoval emoce a pocity, abych dětství zvládl. V nejtěžší době rozvodu jsem doma fungoval částečně jako otec, protože jsme spolu s pěti sourozenci a matkou bydleli sami. Vše se mi jinak daří. Mám práci, která mě baví. Školu jsem úspěšně vystudoval s kladným hodnocením. Jediné, co na sobě pozoruji, je uzavřenost. Pokud si mohu vybrat mezi trávením času ve společnosti, či o samotě, radši zůstávám doma. S přítelkyní máme hezký vztah a teď i dům. Plánujeme svatbu.
Je možné vůbec určit a řešit příčinu, když nepociťuji stavy depresí či úzkostí a sám nevím, na co by se měla případná terapie zaměřit ?
Moc děkuji za reakci, 
Vít

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milý Vítku,
složité, asi bych také tápala – jde o to, zkusit se podívat na pocity, které souvisí s opuštěním domova – možná by bylo zajímavé zkusit rodinné konstelace… a navázat léčebnou meditací – jde o to, jestli máte chut zabývat se sebou a hrát si se svou psychikou a historií.
můžete zkusit homeopatika.
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.