Hádky ohledně financí

Veronika zeptal se před 2 roky

Dobrý den v našem vztahu jsou dlouhodobě problémy ohledně financí. Bydlím v domě u přítele mám 2 děti a jedno máme společné. Do domu kde bydlíme jsem investovala cca 300000tis abychom mohli skolaudovat a bydlet tady. Finanční neshody byly už zezačátku , platím jidlo a peníze dávám i na energii, vodu,tel internet . Přítel když chtěl peníze tak jsem mu dala. Když byl bez práce tak jsem platila všechno jednou 20 000 tis pak 13 000 a pak 2x 190000 . Teď dostal výplatu 20 000 a po mě chce ať mu dávám všechny peníze a nechám si jen na svou hypoteku a půjčku co jsem brala kvůli němu celkem platím 10 000 a nechávám 5000 na  umoření kontokorentu .můj příjem je 39 000kc 15000 Kč platím svoje zůstává mi 24 000tis dohoda byla že budu platit 6000 a jídlo to padlo pak chtěl 8000tis Teď všechno s tím že on bude hospodařit a ještě ušetří. Kontroluje mi zda mi náhodou peníze nezůstaly. Pokud mu nebudu dávat svoje peníze tak mě vyhodí a vyhrožuje všelijak. Nelíbí se mi co po mě chce . Z mých peněz platí Teď jídlo domů, náklady a svoje věci, auto naftu atd… tvrdí že když jsm měla finance já tak týden před výplatou byla prázdná lednička, ale on ze mě vždycky vybral i peníze na jidlo tak nechápu čemu se diví a jak mě může tohle vyčítat . Mám pocit že mě fin využívá a vůbec se nekouká a nepřipouští své finanční prohřešky a chyby. Jsem zoufalá a nevím zda nebudete lepší odejít, je mi líto děti a vím že partner umí být hodně krutej takže to nebudete lehké bude mi dělat problémy ohledně syna atd… ale nechci aby mě využíval mam 10 000 tis mateřskou 15 000 s pronájmu a 14500 sirotčí důchod a já nemůžu sama koupit vlastním dětem nic bez něj. Dneska jsem musela žádat o 100 na doporučené dopisy. A taky ty poznámky ja jsem koupil atd…. ale za moje peníze… to už neřekne. Jsem zoufalá co mám dělat?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Verunko,
to je na právníka … zneužívá vás … a mám takového tucha, že jste se nechala … skutečně doporučuji konzultaci u právníka … můžete zkombinovat s návštevou partnerského psychologa po té … 
možnosti jsou dle mého různé… od stanovení výživného i na vás – prokazatelně jste jeho družka, přes vyrovnání se penez, které jste dala do domu …
rovnováha v partnerství musí být ve všech oblastech – postavte se za sebe … 
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.