Hádky ohledně financí

Marthulle zeptal se před 2 roky

Dobrý den,
s partnerem máme od narození syna (2roky) časté hádky ohledně financí. Jsme spolu už skoro 8let a nyní žijeme 3 roky v rodinném domě, který máme napůl. Partner má průměrnou čistou mzdu cca 40-45tis. měsíčně. Jsem momentálně na rodičovské dovolené, ale už jsem zoufalá s nastalou situací. Platím jídlo (vychází to podobně jako hypotéka), vodu, partnerovi pivo (cca 2000 Kč měsíčně), veškeré výdaje za domácnost a za syna. Na syna mi od narození dal max. 10tis. Dostává na něj slevu na dani, ale ani to měsíčně od něj nemáme. Všechny rezervy na měsíc mám vždy úplně vybrané a nevystačíme. On mi tvrdí, že šetří pro syna, ale co to je, když nemám ani na plenky a oblečení pro malého a o sobě ani nemluvím. Chci, co nejdříve do práce, ale on není schopen se o malého postarat, chůvu mi zakázal a do školky mi ho asi určitě nevezmou. Když s tím začnu, tak mi začne nadávat, že neumím šetřit a vyhazuji peníze. Už uvažuji o řešení přes právníka, jelikož nic na něj nefunguje.
Děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Marthule, 
toto téma upravuje občanský zákoník – stojí za to si ho pořídit a přečíst a dát to k přečtení manželovi ….
Je možné do toho pozvat právníka – domluvit u něj konzultaci a uvést v jeho přítomnosti věci na pravou míru …  
Držím palce – někdy si fakt ego sedí na vedení ;)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.