Hádky ohledně financí

Monika zeptal se před 2 měsíce

Dobrý den, můj manžel je od svých 48 let již 12 let v invalidním důchodu III. stupně po infarktu a dvou operací srdce. Ze začátku jsme se já i dcery snažily jeho problémy i změnu osobnosti zvládat. Problémy řešil alkoholem a  došlo to tak daleko, že před pěti lety v ebrietě upadl na hlavu, měl krvácení do mozku, následovala neurochirurgická operace a dlouhá rehabilitace. Byla mu diagnostikována poúrazová epilepsie a porucha osobnosti. Naše manželství bylo jen o hádkách, výčitkách, sexuální život neexistuje. Dokonce mě i 2x fyzicky napadl, prý to nebylo napadení, jen škrcení. Manžel mi dává na společnou domácnost pouze 3 000,-. Nejen že utratí celý důchod, ale zařídil si kontokorent a je tím pádem v mínusu. Já platím zálohy i doplatky za elektřinu, za spotřebu vody, nakupuji potraviny i potřeby do domácnosti, pojistky na byt, financuji veškeré náklady na auto, a když chci přidat na společné výdaje, tak mi řekne, že si vydělám víc než on, tak ať to zaplatím. Manželovi samozřejmě peru, uklízím, vařím, zajišťuji léky a vozím k lékaři. Manžel dostává invalidní důchod kolem 15 000,- (pravou částku říct nechce) + 550,- na mobilitu. Jsem z této situace zoufalá, protože se s ním nemohu v klidu domluvit, a když nechci dlužit, musím jít a opravdu vše zaplatit ze svého. Bojím se, že začne manžel dlužit víc a víc. Prosím poraďte mi, jakou cestou přimět manžela, aby se podílel větší měrou na společných výdajích. Děkuji za odpověď Monika

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 měsíce

Milá Moniko,
v podstatě přes advokáta – soud … 
Nebo se rozvést.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.