hlidani-sebe-sama

Hana zeptal se před 4 týdny

Vážená paní doktorko, prosím Vás o radu ohledně blízkého člověka. Pánovi je 45 let, je svobodný, bezdětný, nemá partnerku. Děsně se hlídá, zdravotně by to bylo v pořádku, ale on se hlídá tak, že nevím, jestli se nejedná o poruchu. Přijde to sice k smíchu, ale on to bohužel myslí vážně. Vymyslí si neexistující problém a hledá jak mu to mohlo ublížit zdravotně. Příklady – hází sklo do kontejneru na sklo a jestli mu to nemohlo nalítat do očí, jestli není na dně kontejneru lavor s kyselinou!! Jestli když dlouho sedí, se mu nemůžou zkrátit nohy, jestli se nezmenší. Jestli když mu svítil kamión při řízení do zrcátka, nemůže oslepnout. Jestli když přijel autem a bylo teplé a seděl vedle něho, jestli nemohou výpary z motoru ho poškodit. Jestli když je venku zima, nemůžou se mu poškodit zuby. Jestli se nemůže dostat plíseň ze stromů na střechu, na barák a na botách domů, aby mu to neuškodilo. Je to každý den něco, ale úplně extrémní blbosti, co jsem v životě neslyšela. A stále to opakuje a stresuje se. Řeší oči, zuby, aby nebyl menší atd. Myslím, že by měl vyhledat odbornou pomoc. V práci je zodpovědný, slušný člověk bez problémů, oblíbený. Ovšem toto se stupňuje. Moc děkuji Hana

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.