Hromadění

Luca zeptal se před 8 měsíců

Jsme spolu s partnerem 6 let. Hlavní problém je ten, že partner extrémně hromadí staré věci. Ničeho se nechce zbavit. Došlo to tak daleko, že se občas hrabe v třídicích kontejnerech, jezdi do sběrných dvorů a vozí domů staré, převážně rozbité, nepoužitelné věci s argumentem , že se to může hodit.On se tehdy přistěhoval ke mě do bytu, takže mu nedovoluji tyto krámy tahat do bytu,což způsobuje časté a velmi emotivní hádky. I přes zákaz stejně každou chvíli něco přinese, strčí to do skříně nebo na skříň a nikdy to již nepoužije. Sklep i dílnu v domě máme naprosto zanešenou starým harampádím. V podstatě se tam už nedá ani projít. Přítel si absolutně není vědom, že toto je velký problém a při jakékoli debatě o tomto problému se rozčílí a odmítne se o tom bavit. Nebo mi na to říká, že jsem zlá ženská. Jen proto, že nechci mit doma skladiště plné odpadu. Už jsem opravdu zoufalá. Schovává napr.i kelímky od jogurtů, klacíky od nanuků, staré roztrhané oblečení které už mu ani není. Jak se k němu chovat abychom se denně nehádali, jak ho přimět,aby si uvědomil, že je to patalogické a že tím náš vztah rozbíjí. Uvažuji i o rozchodu, i přesto, že jinak ho mám velice ráda a rozumíme si. Kam se případně obrátit na terapii? Děkuji 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 7 měsíců

Milá Luco,
ano, to je velmi náročné pro soužití – znám i příběhy, kdy se partnerství rozpadlo, protože už nebylo kde žít, když všude byly věci…
Pokud partner bude souhlasit, mužeme si domluvit konzultaci třeba i online nebo v Praze či v Nymburce.
Cílem první konzultace je partnerovi zprostředkovat trochu náhled, položit otázky (a seznámit se)
Další spolupráce závisí od toho, jak se partner k tématu vašeho partnerství a hromadění  postaví.  Příčiny v oblasti psychiky jsou ruznorodé – mnohdy za tím stojí strach, že bud mít v budoucnu nedostatek.
Pamatuji, že v tv před lety běžel docela zajímavý pořad Po krk v odpadcích – třeba ho někde najdete.
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.