IGNORACE BÝVALÉ KAMARÁDKY

JIŘÍK zeptal se před 11 měsíců

Dobrý den,bývalá kamarádka,spolužačka mně už 2 měsíce začala ignorovat a nebere mně mobil ani neodpovídá na zprávy. Upřímná a čestná už dlouho nebyla ale komunikovaly jsme spolu. Je zdravotní sestra a nemá ráda,když se jí říká pravda. Před delším časem měla zrovna službu na odd.v nemocnici,kde byl krátce hospitalizován můj otec ( 90 let a v nedobrém stavu..)Když jsem ho byla navštívit a konsultovala jsem krátce s ní jeho stav,chtěla jsem se dotázat lékaře..rozmluvila mi to  že je neděle,doktor mi nic neřekne a že toho má prý dost,ať to nechám na druhý den. Druhý den ráno otec zemřel.Bez její omluvy se to přešlo ale přesto jsem jí to při vhodné situaci připomněla. Tím se urazila a vůbec nereaguje na nic.Přednáší mi jen „nesmysly s tím vůbec nesouvisící a ještě o tom vypráví druhým a dceři,které už jako malé vyprávěla naše rodinné důvěrné informace..je matkou už dospělé dcery (otec dcery zemřel,měl svoji rodinu a byl ženatý.Prosím o radu.Užívám již 20 let léky na generalizovanou úzkostnou poruchu,psychiatrovi už nechodím,píše mi je obvodní lékařka,jelikož jsem byla stabilizovaná.Současně trpím idiopatickou colitídou 25 let,beru též léky,nyní v remisi.O tom všem ta dotyčná ví i to že každé narušení psychiky mi IC zhoršuje.V manželovi mám oporu ale žijeme v domě s mladými a snacha má v povaze hodně arogance,sobeckosti a vůbec nás nebere.Navíc to s ní nemá jednoduché ani syn ( její manžel) ale mají 2 děti.Nic se jí nelíbí a s ničím není spokojena.
Jsem ve starobním důchodu,bude mi na podzim 66 let a nebaví mně skoro vůbec nic.Jsem také zdrav.sestra,s tou bývalou kamarádkou jsme zašly alespoň zřídkakdy na kávu.Znám ji od 16 let (spolužačka ze SZŠ) krátší dobu i spolupracovnice,na naší svatbě mi byla za svědka.
Děkuji předem za radu a jsem s pozdravem   JIŘÍK.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 10 měsíců

Milá Jiřinko,
bohužel nezbývá nic jiného, než se se situací smířit. To se bohužel stává, že lidé přerušují vztahy bez vysvětlení … prostě mizí – v poslední době/letech  takové chování se rozmnožilo. Za vhodné považuji tu situaci pustit, propustit nedělat – navnímat, kde se vztah nachází… V kamarádce se pravděpodobně mísí pocit viny a naštvání na vás – tak ji nechte ….
Budme rádi tedy za vztahy, které fungují – za manžela. 
napadá mne, zda by přecijen nebylo dobré zavítat k psychiatrovi – třeba i novému, aby prošel medikaci. I v 66letech je možné rozvíjet jiné vztahy – najděte si spolky a uvidíte, že je možné se aktivovat. Je na vás, jak se budete aktivovat. Dávám vám k dispozici https://rovena.info/produkty/zvidea/klokan.html 
Přeji vše dobré. 
 
 
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.