Jak dostat matku k lékaři

Lucie zeptal se před 3 roky

Prosím, poraďte, jakou strategii zvolit, když potřebuji přesvědčit matku (78 let), aby navštívila lékaře. Má pravděpodobně kýlu na břiše, tak velkou a ošklivou, že je vidět i přes oblečení, ale k lékaři jít odmítá. Je už několik let vdova, žije sama a já jsem jedináček, jsem na to přemlouvání sama. Manžel i jeho rodiče mi vyčítají, „že s tím nic nedělám“, že matka má jenom mě a musím se o ní postarat. Jak to ale udělat, když člověk nabízí pomoc (objednání, doprovod k lékaři), ale matka přesto odmítá. Je dospělá a svéprávná, tak s návštěvou lékaře musí souhlasit, nemůžu ji tam přece dovléct násilím?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

MIlá Lucie,
myslím si to, co vy – jen existuje zákon, že když je někdo v ohrožení života, je na místě volat záchranku …
můžete napaditému okolí říci, prosím, konejte, já nevím jak …
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.