Jak důležitá je počáteční zamilovanost pro úspěšnost vztahu

Psychologická, partnerská i manželská online poradna zdarmaKategorie dotazu: Partnerství a manželstvíJak důležitá je počáteční zamilovanost pro úspěšnost vztahu
Tereza zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, 
poslední dobou usilovně přemýšlím o důležitosti počáteční zamilovanosti. S přítelem jsme spolu oficiálně rok, ale ani jeden z nás v začátcích našeho vztahu nebyl zamilovaný. Několik prvních měsíců jsme byli pouze přátelé. Já byla po vztahu s narcistou a svému nynějšímu příteli jsem řekla, že se na nic nového ještě necítím. On byl trpělivý a čekal několik měsíců. Během té doby jsme se vídali, uvařili si společně večeři, koukli na film a to bylo vše. Po několika měsících jsem si já sama začala uvědomovat, že jej mám raději než jen jako kamaráda a neuměla jsem si představit, že bych byla s někým jiným. Vážím si jej a miluji ho pro nespočet věcí a náš vztah je možná až moc idylický (komunikace výborná, žádné hádky, emočně jsme stále v rovině). Jen ve mně již nějakou dobu hlodá otázka, zda může být vztah upřímný, šťastný a „úspěšný“ i přes to, že ani jeden z nás nezažil to počáteční poblouznění, kdy nemůžete být jeden bez druhého a vše se zdá být dokonalé. 

Mohla byste mi prosím říct, co si o tom myslíte Vy? Jaké jsou Vaše zkušenosti nebo názor?

Předem děkuji za Vaši odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Terezko, 
píšete “ si představit, že bych byla s někým jiným. Vážím si jej a miluji ho  – to mi dává naději – že to není z nouze ctnost a že skutečně přátelství přerostlo v lásku – láska obsahuje jak intimitu – právě to kamarádství – tak závazek – a vášen. Mnozí prošli vášní a zamilovaností, avšak se nepropracovali ke kamarádství… a v trvalém vztahu je i tato složka velmi důležitá.
Tak si přemýšlením nekažte přítomnost a užívejte to, co máte.
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.