Jak jednat s nemocným člověkem?

nechci uvádět jméno zeptal se před 3 roky

Zdravím.
Mám menší problém a to je jedna má příbuzná. Nebudu se až moc rozepisovat o jejích problémech apod.. Nechci, aby někdo přišel na to, že to sem píšu já a zrovna o naší rodině. 
Ta příbuzná má zvláštní psychické problémy a nechce se s nimi léčit. Je absolutně mimo a říká jen samé nesmysly.. Jako by se v některých věcech sekla někde v minulosti. Když jí někdo opraví, tak hystericky ječí. Po velmi krátké chvíli se chová jakoby se nic nestalo, i když jsou všichni kolem naprosto zmrazeni z té její scény. Také nám místo dárků k narozeninám a podobně dává jen reklamní noviny spolu s různými dopisy které nám vhazuje kde se dá.
Nejen mně, ale i celé její rodině vadí to, jak se chová a že se sebou nic nedělá. Nepřišla jsem sem ale řešit jí, nýbrž sebe. Nevím totiž, jak s takovýmto člověkem jednat. Na jednu stranu mám sto chutí jí to všechno vychrlit do obličeje jako to udělali jiní, ale na druhou stranu mi jí je trochu líto a vím, že to nemá smysl a že tím akorát vyvolám další scénu.
Když se s ní s rodinou někde vidíme, obvykle mlčím a čekám až odejde mluvit s někým jiným (i když zrovna nemá svůj stav, její přítomnost mi je nepříjemná).
Další věc je, že jsem ještě nezletilá a tak vím, že jestli neposlouchá starší členy rodiny, mě už poslouchat nebude vůbec. 
Poraďte, co mám dělat, když s ní přijdu do kontaktu? Mám s ní mluvit nebo ji raději dále ignorovat? Vážně netuším, co v takových situacích dělat.. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.