Jak mluvit s partnerem o sexu

Jana zeptal se před 2 měsíce

Dobrý den, mám půl roku vztah s mužem. Náš vztah je asi nestandardně pomalý, co se týče intimního sbližování, ale to by mi celkem nevadilo, spíš se chci zeptat na Váš názor. Dlouho jsme chodili jen na kulturní akce a do restaurace, k líbání i objímání u nás dochází asi od 4. schůzky, partner mi říká i dává najevo, že ho přitahuji, i on mě. Rozumíme si, rádi si povídáme. Přišlo mi trošku zvláštní, že partner vůbec nijak nespěchal na sex, z objektivních důvodů ani nemáme moc příležitostí spolu trávit noci. Nicméně došlo k tomu asi třikrát, ale nikdy jsme neměli styk, vlastně se dá říct, že se partner styděl, pochopila jsem, že má nějaký blok a kvůli tomu potíže s erekcí, když má dojít ke styku. Myslím si, že problém bude v jeho hlavě, protože je jinak zdravý. Můj problém je, že jsem i já spíš stydlivá a nevím, co s tím, jestli vyčkat, že třeba opadne nervozita… Zatím tak nějak dělám jakoby nic, on o tom i začal, ale nedokázala jsem se o tom nějak smysluplně bavit, jen jsem řekla, že mi to nevadí, což ale tak úplně není pravda, ale nechtěla jsem ho ještě víc stresovat. Po intimní stránce se asi ještě tolik neznáme a nevadí mi postupovat pomalu, klasického sexu se ale ve vztahu vzdát nechci a mám pocit, že partner se s tím problémem asi nikam nechystá jít, i když úplně jedno mu to asi taky není, ale zdá se mi s tím spíš nějaký smířený. Potřebovala bych nějak překonat vlastní stud a citlivě s ním o tom promluvit, ale nevím, jak na to, protože se o těchto intimních záležitostech běžně nebavíme, oba asi máme problém o tom mluvit. Přitom já bych se s ním strašně chtěla po těch měsících chození i klasicky pomilovat a štve mě, že to nějak nedokážeme spolu řešit, když se jinak dokážeme bavit i o niterných duševních stavech. Nedovedu si ani moc představit, že bych vůbec to téma začala.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.