Jak po odhalení nevěry fungovat v manželství, pokud se oba dohodli, že chtějí spolu zůstat

Psychologická, partnerská i manželská online poradna zdarmaKategorie dotazu: Partnerství a manželstvíJak po odhalení nevěry fungovat v manželství, pokud se oba dohodli, že chtějí spolu zůstat
Jiří zeptal se před 2 roky

Dobrý den,
chtěl bych poradit, jak žít s manželkou poté, co jsem zjistil její nevěru. Mrzí mě, že se nedokázala k činu přiznat, i když jsem jí usvědčil a chtěl vědět, proč k nevěře došlo. Mám pocit, že mi to dluží. Ona mi naopak vždy řekne, proč s ní jsem, když jí nevěřím. Rád bych jí zase věřil, ale moc mi to nejde. Pokud chci s ní komunikovat o našich problémech, vždy mi tvrdí, že jí jen vyčítám. Převládl racionální přístup nás obou, máme dvě malé děti, nechceme bořit rodinu a odejít z manželství. Osobně jsem jí odpustil, ale nedokážu na to zapomenout, zvlášť, když mi přiznala, že spolu komunikují dál, resp. řekla, že on jí čas od času napíše. Jestli a jak reaguje ona, nevím, to mi neřekne. Je to hodně bolestivé, čas je velký lékař, ale s tímhle pocitem se mi žije obtížně. Navrhl jsem jí nějakou poradnu, někoho, kdo by byl jakýmsi mentorem, souhlasila, ale hned dodala, že nepůjde jen tak k někomu. Co byste radila? Děkuji

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milý Jiří,
vyrovnání se s nevěrou je náročné a možné… v obecné rovině chce manželský vztah zvláštní péči. Doporučuji osobní návštěvu, abychom udělali „revizi“ stavu vztahu – kde se nachází a kdo v jaké fázi se nachází a co kdo má dělat pro sebe a pro vztah. Nechte manželku vybrat, ke komu chce jít…. Jinak za dobrou knihu považuji: Jak přežít nevěru – Christophe Fauré . Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.