Jak pomoct dítěti narcisty?

Ash zeptal se před 2 roky

Zdravím. Potřebuji pomoc. Kamarádka má matku, která má narcistickou poruchu osobnosti. Potvrdilo se nám to včera, sama studuji duševní poruchy ve svém volném čase a diagnostikovala jsem ji správně. Bohužel, daná žena se vyšetřit nenechá, nikdy by neuznala, že má problém, což také souvisí s touto poruchou. Kamarádka se jí bojí, donedávna hledala chybu u sebe a vše si vyčítala, než jsme zjistily, kde je skutečný problém. Je nějaká možnost dostat plnoletého člověka k odborníkovi, když sám nechce? Pokud ne, jak mám pomoct kamarádce? Jsou nějaké způsoby, jak zvládat výlevy a vzteky její matky a nepřipustit si to tolik k tělu? Kamarádka se za rok bude moci odstěhovat, ale co může dělat do té doby? 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

MILá Ash,
jestli jsem to pochopila správně, tak kamarádka  není plnoletá….  Svéprávnou osobu nemužete ovládat, krom toho, pokud ona necítí potřebu změny, nic měnit nebude…
Kamarádka se může naučit pracovat se svou sebeláskou, se svými pocity, vytvořit si svou bezpečnou zonu, pracovat s energií čaker… 
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.