Jak reagovat na poznámky o jiných ženách

zeptal se před 8 měsíců

Dobrý den, potřebuju pomoct. Nevím jak reagovat na přítelovi poznámky o jiných ženách. Nad každou ženou v jeho zorném poli vzdychá, sténá a je jedno jestli jde o polonahou v televizi nebo ženskou v péřovce na procházce u rozhledny… Někam příjdeme a první na co se zeptá jestli přijdou nějaké ženské…  leze mi s tím strašně na nervy a mám vždy chuť ho nějak velice jízlivě odpálkovat, ale vždycky když to udělám pokazí to atmosféru všem přítomným i mně.. Dříve to nedělal, beru to tak, že už si mně prostě neváží a poohlíží se jinde… přesto, že jinak je mezi námi vše v pořádku. Plní sliby, stará se, pomáhá, otvírá mi dveře, je galantní, trávíme spolu čas sportem a společnými zájmy…. toto chování mi ale vadí a dusím to v sobě, protože si to vysvětluju jako vlastní přehnanou rekaci na něco co přece chlapy běžně dělají… jsem na to vysazená i díky tomu že pracuju v chlapském kolektivu a prostě mně tyto sexistické poznámky už opravdu lezou na nervy, tím spíš když zjišťuji že jeden takový exemplář prasete mám doma…. Dřív jsem si o mužích myslela, že to jsou užiteční vtipní tvorové kteří lecos umí a zvládnou. Poslední dobou už je vidím jen jako nadržené údy nic víc. Otavuje mi to život a potřebuju s tím něco udělat. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 měsíců

Milá Katko,
pokud skutečně platí, že jinak se cítíte milována, že „je mezi námi vše v pořádku. Plní sliby, stará se, pomáhá, otvírá mi dveře, je galantní, trávíme spolu čas sportem a společnými zájmy…“ – pak doporučuji naučit se zvládnout své emoce, které to ve vás vyvolává: vypište si je, jsou to např.: pocit, že pro něj nejsem jedinečná, pocit, že jsem ménecenná, pocit vzteku, že je takovej debil.  pak je třeba ty pocity uctít a dát jim možnost odejít – vím, že to není snadné – mohu napomoci při osobním setkání technikami a intuicí.
také by asi stály za zpracování pocity z práce. 
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.