Jak se chovat k narcistce

Petra zeptal se před 3 roky

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak se chovat ke švagrové, které byl diagnostikován narcismus a která by měla chodit na terapie, ale nedělá tak. Kontakt s ní je pro mě nadměrnou psychickou zátěží. Kdyby se jednalo o cizího člověka, dávno bych ji poslala do patřičných mezí. Vždy totiž přijde na návštěvu v nevhodnou hodinu (doba oběda či pozdě večer, ikdyž  máme malé miminko), v nejlepších značkových kouscích, s přemírou parfému a neustále se povyšuje a kritizuje vše, co dělám já i okolí (otázky typu: Co to máš na sobě? Vy doma nemáte nůžky na nehty apod.). Doposud jsem to přecházela a snažila se vždy změnit téma hovoru. Jak se k ní tedy chovat, aby byl tzv. klid v rodině? Oponovat jí? Říkat jí, že nemá pravdu a ať se zamyslí nad tím, co říká? Nejraději bych uplně vymazala ze svého života, ale to asi bohužel neplůjde.
Moc Vám děkuji za odpověď
Petra

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá Petro,
situaci si neumím moc představit. Proč nefunguje domluva, kdy je návštěva vhodná …. asi bych zvolila konverzaci s ní jako hru… odpovídala bych mechanicky jako robot: Máš pravdu…. jsem hrozná…. ano…. hmmm…. vnitřně se odpojit ….

Držím palce

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.