Jak se svěřit mamce?

Anonym zeptal se před 2 roky

Zdravím, jednou jsem sem psala ohledně sexuálního zneužívání dítěte (mne) od svého autistického bratra. Čím jsem starší, tím víc vidím co vše bylo špatně a co všechno mi udělal a hlavně, jaké to má na mně teď následky. V mém prvním dotazu jsem ve zkratce popisovala, jak mě můj bratr, který je autista sexuálně zneužíval, nutil mě k orálnímu sexu (jemu bylo 14-15 mně zhruba 5-6), snažil se mi neustále ukazovat jeho přirození atd. Nemám s ním ani jednu dobrou vzpomínku, díky tomu co všechno mi dělal ho opravdu nenávidím. Všimla jsem si důsledků, které to na mně zanechalo, např. se každý den okolo něj bojím vůbec procházet, hnusí se mi, nesnáším když jsme spolu v jedné místnosti, vadí mi už jenom jeho přítomnost v domě, bojím se okolo něj nosit krátké kalhoty, nebo krátká trička, bojím se vlézt do koupelny či na toaletu, protože nikdy nevím co všechno tam mohl dělat, nebo se bojím že na mě přes dveře třeba kouká. A nejhorší následky, občas se mi stane že když jsem s přítelem tak z ničeho nic nechci aby na mě sahal, náhodně se mi vybaví vzpomínky a okamžitě začnu brečet, vždy se mi vybaví tvář mého bratra a já si přijdu akorát zneužita. Je to možná hodně zlé toto napsat, ale opravdu si občas přeji aby nebyl součástí mé rodiny. Nyní nacházím nenávist k němu opravdu ve všem. Chtěla bych se odstěhovat hned jak mi přesáhne 18, jelikož to s ním v jednom bytě opravdu nezvládnu. Toto všechno akorát dosáhlo k tomu, že mi kolikrát vadí i rodiče, jelikož jsou pořád s ním. Dále jsem si na sobě všimla vnímat deprese a úzkosti, které souvisí s mnoha dalšími důvody, než s tímto. Můj hlavní problém, mimo toto všechno, je ale , že se s tím nedokážu svěřit mamce, chtěla bych, hrozně moc, ale nevím jak, kde mam začít, co mam říkat. Bojím se, i když nemám prakticky čeho. Neřekla bych ze jsme si až tak cizí, jen opravdu nevím jak se ji mam s tímto vším po takové době svěřit. Měla byste nějakou radu? 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Anonymko,
pamatuji si dotaz, mrzí mne, že pocity se takto rozjíždí…  odstehování bude na místě … pak bych to viděla na psychoterapii a sama si pohledat, jak pracovat s traumatem … bude to těžký, jít aspon trochu znovu do bolesti – tu uzdravovat … bolest ve vztahu k sobě, bratrovi, rodičům … důležitá je ale motivace – chci ty pocity ze sebe propustit a nenosit v sobě tyto pocity… chci odpustit jim i sobě… léčit láskou… můžete se objednat, až přijde čas a můžeme probrat, jak se směrovat… co kde a jak… 
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.