Jak vyřešit situaci

Kamila R. zeptal se před 4 roky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co byste rozebrala s jedincem, jenž je přesvědčen o tom, že mají druzí spoustu důvodů ho nemít rádi, nebo že mu chtějí psychicky ublížit? Je nespolečenský, má partnera, ale zároveň se prý cítí osamělý, má velmi nízké sebevědomí. Tvrdí, že je radši sám než s lidmi, ale že mu vadí, že dlouholeté přátele ztrácí a nedokáže si najít nové.Tvrdí, že roli zde hraje i jeho přecitlivělost a nevypočitatelná výchova \“hysterické narcistické matky\“. Tvrdí o sobě, že na střední škole byl velmi hysterický a spolužáci a profesoři ho kvůli tomu neměli rádi. Jedinec má prý problém se sebeovládáním, zvláště prý se zvládáním emocí, které projevuje velmi afektovaně (což jde vidět). Daří se mu navazovat pozitivní první dojmy a dle jeho slov ,,plytká\“ přátelství, jelikož je dle jeho názoru nikdo nechce prohlubovat. Tvrdí, že má od matky ,,žárlivost, protože mu druzí kradou sny\“. Jeho pohled na lidi je z jeho slov střídavě nenávistný a střídavě plný porozumění a odpuštění. Stěžuje si na nespravedlnost, která je směrem k němu neustále páchána, staví se do pozice šikanovaného celým světem, na druhou stranu mu nevadí ubližovat. Dle jeho slov se matka projevuje stejně. O terapii prý nemá zájem, prý se písemně svěřuje kamarádům. Odstěhovat se od rodiny prý neplánuje.
 Děkuji za odpověď.
 Kamila R.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 roky

Milá Kamilko,
nebudu se zabývat někým, kdo nemá zájem na sobě pracovat. Mimo ordinaci podle situace vyslechla a řekla, že to má těžký…
Spíše by mne zajímalo, co si od toho slibujete vy… chápu, že je zajímavé  pozorovat, vlivy, souvislosti…. ale on nemá poptávku… tedy možná má poptávku po pozornosti a to mu třeba stačí…. tak to chcete-li, mu dávejte …. a vnímejte, sebe v tom vztahu …
přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.