Jak zajistit synům mužský vzor

Zuzka zeptal se před 2 měsíce

Dobrý den, jsem rozvedená 2 roky se dvěma syny 11 a 7 let. Otec si je bere spíš minimálně, jejich vzájemný vztah je spíš vlažný, dětem se moc nevěnoval ani předtím, navíc mezi syny zasévá rozbroje, vracejí se od něj rozhození, s nenávistí ke světu a lidem a mladší často brečí. Bohužel ani v širší rodině není žádný muž. Cítím, že synům přítomnost mužského elementu svým způsobem dost chybí, zároveň mě ale žárlivě střeží, abych se náhodou s někým neseznámila. Ani sami synové nemají ve škole žádné kamarády, cítím z nich velmi negativní naladění k lidem obecně. Mám z toho až obavy. Synové mají spíš trochu specifické zájmy, které nejsou běžné u vrstevníků a na žádné běžné kroužky ani třeba do skauta nechtějí. Chci se zeptat, co s tím. Mám je nutit chodit na sport, kde bude alespoň trenér? Jak jim zajistit nějaký vzor a zároveň co mám udělat, aby byli lépe naladění, pozitivní? Může případný nový partner sloužit jako vzor, nebo by ho synové spíš nepřijali? Bojím se, že synové nebudou mít vzor, jak má vypadat funkční rodina. Co s tím?

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.