JANA zeptal se před 3 týdny

Dobrý den, před 5 lety mi zemřela mamka. S její smrtí jsem se dlouho vyrovnávala, trpěla jsem na deprese, nacházela si špatné vztahy. Ale vyrovnala jsem se s tím a začala jsem žít lepší život než kdy předtím, začala jsem se o sebe starat, našla jsem se v tom, co chci v životě dělat. Jen jsem stále zůstala ve vztahu, který nebyl nikdy ideální. Můj přítel je alkoholik a když se opije, má těžké stavy, změní se v agresivního člověka, kterému nerozumím a on nerozumí mě. Na druhou stranu mi v životě hodně pomohl, podržel mě v těžkých chvílích – před necelým rokem mi zemřela babička a nedávno i moje milovaná zvířata (morčata). Přítele miluji, ale nejsem si jistá, jestli ta láska nevychází spíš jen z toho, že on je pro mě ten jediný, koho mám a také z toho, že mě zná a byl tu pro mě. Přemýšlela jsem o rozchodu, ale poté co mi nedávno zemřeli zvířata jsem opravdu slabá a nejsem si jistá, jestli dokážu být sama. Jsem člověk, který potřebuje mít okolo sebe lidi a bohužel dnes nemám žádnou oporu v rodině. Otec nemá zájem, ten mě stále jen kritizuje a pokud jsem u něj, vždy mám jen špatný pocit ze sebe. Odprostila jsem se a přestala jsem se s ním vídat. Mám také tetu, ale bohužel ta se mě snažila okrást, když probíhalo dědictví po babičce. Všechny tyhle situace jsem zvládala, ale když jsem ztratila svoje zvířata, jakoby všechny moje sny a cíle, které jsem měla najednou vyšuměli. A představa rozchodu je nyní nejasná. Nejsem si jistá, jestli to zvládnu a už si ani nejsem jistá, jestli to chci. Kamarádky nebo kamarády mám, ale pro mě to je “málo” na to, aby mi stačilo vidět je jednou za týden na hodinu. Cítím, že potřebuji, aby se mnou někdo byl stále, aby tu byl někdo, na koho se můžu spolehnout. Prosím poraďte mi, jak si mám zpět navrátit sílu do života, jaké kroky můžu udělat? Vždy jsem byla pozitivní člověk. Můj přítel mě ale asi z části změnil, jeho neustálá negativita na cokoliv, to, že všichni jsou zlý a nikomu se nedá věřit. Měli jsme i období, kdy se mnou roky nechtěl spát. Když jsem to už nedokázala snášet, rozešli jsme se. Situace ale dala tomu, že jsme se k sobě vrátili. A nyní vím, že to byla obrovská chyba, protože jsem se vracela ne úplně s pocitem, že to tak doopravdy chci. Chci být šťastná a mít krásný a spokojený život. Ale bojím se, že když se s ním rozejdu, budu hrozně litovat a trpět samotou. Bojím se, že ztratím někoho, kdo mě miluje. Děkuji za všechny rady. J.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.