Jméno syna

Anonym zeptal se před 2 roky

Prosím potřebují poradit. Mám vytouženého syna je mu teď 5 měsíců. Dlouho jsem těhotenství všem tajila i pohlaví z důvodu že bych o něj mohla přijít. Podařilo se až po roce snažení. S partnerem jsem se nemohli vůbec shodnout na jméně a asi ve 30tt jsme se shodli na Tobiáš jenomže já chtěla pořád Davídka celé těhotenství jsem chtěla David. jenže to mi neproslo. Nakonec jsme tam napsali Matyáš ani nevím jak jsme na něj přišli neudělali jsme si seznam a nevyskrtavali. Ještě v den porodu se ptám partnera co jméno a on já bych to nechal a tak jsme to nechali. Nevěděla jsem že se to může v porodnici změnit, protože paní na matrice nám řekla že případná změna by už byl problém. Jenže ani jednomu z nás nesedlo že mu všichni teď říkají Matýsku. Mates, to se nám ani jednomu nelíbí a když jsem přítelovi řekla asi 2 týdny po porodu že ho přejmenujeme tak o tom nechtěl vůbec slyšet ač se jménem není také spokojen a uznal že se to ani nehodí k příjmení, protože se to už všem řeklo. Prosila jsem ho o změnu jména mockrát až do teď. Sám  jeho jméno řekne tak jednou denně a já ho mám naučit na jméno které mě stresuje a které v něm vůbec nevidím. Stresem mi padají vlasy doopravdy tak 400 denně hučí mi v uších celý dny bolí mě na hrudi. Nemůžu pořádně jíst ani pít.proste mám všechny příznaky stresu. Zkazilo mi to radost z miminka nejsem vůbec šťastná. Mám v hlavě pořád jenom Matyáš a to mi nejde s jeho osobností vůbec dohromady pořád si říkám proč proč proč to nešlo změnit po tom co se narodil. Když jsme pryč a slyším jak rodiče na své děti volají Tomiku Kubiku Honzíku tak je mi z toho špatně protože já bych teď brala jakékoli jiné jméno než Mates. Jsem zoufalá a tak se ptám jestli si na to jmeno jde zvyknout a nebo se z toho doopravdy zblázním. Bydlím s rodiči a můj otec mu radši říká chlapecku nevím proč asi se mu to jméno nelíbí nevím proč mi to neřekl když rodičům jsem jméno řekla před narozením a moje matka na něj celý den jenom Matyášku Matyášku až mě to už pěkně štve já mu tím jménem vůbec neříkám protože nemůžu. Bohužel ani u příbuzných jsem se s tímto jménem nesetkala s pochopením a to mi zrovna nepřidává. Měla jsem se rozhodnout jen podle sebe bohužel… Není to že bych neměla mateřskou lásku, já když na syna mluvím jinými jmény tak mé srdce se raduje. Jen nevím jestli se tohle dá vůbec zvládnout jsem už stresove dost vyčerpaná, protože se svým synem nemůžu nikam jít nechci aby ho tak oslovovali. Když jdu na procházku modlím se aby se lidi nepřáli jak se jmenuje. Chtěla jsem mu i přidat druhé jméno jenže chybou rodičů by pak musel používat obě dvě ale to první by mu nic neříkalo. Prostě padlo spoustu hezkých jmen jak syna pojmenovat a takhle jsme to zvorali, opravdu nezodpovědnost . Prosím poraďte co dělat jak si můžu pomoct. Děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá nenámá,
na téma – řešení se lze dívat dvěma způsoby:

  1. co mi brání přijmout jméno, které jsme mu dali? Vaše myšlenkové a pocitové pochody připomínají trochu neurotický způsob nepřijetí situace.  Jakým způsobem mohu se sebou pracovat, abych přijala, jméno syna a abych přijala, že ho tak oslovují i jiní lidé.
  2. jak mu dát jméno, které cítím, že k němu patří – do matriky můžete nechat připsat druhé jméno – s tím by neměl být vůbec problém – můžete ho tak oslovovat …. nabídnout ho i druhým …. – i v tomto případě bude třeba přijmout to, že někteří z rodiny ho budou oslovovat jménem původním… když tomu necháte volný průběh, bude to pro vás nejlepší…- naučit se nelpět….

Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.