Kde najít mužský vzor pro syny

Zuzka zeptal se před 1 měsíc

Dobrý den, jsem rozvedená 2 roky se dvěma syny 11 a 7 let. Jejich otec si je bere spíš minimálně, jejich vzájemný vztah je spíš vlažný, dětem se moc nevěnoval ani předtím, navíc mezi syny zasévá rozbroje, vracejí se od něj rozhození, s nenávistí ke světu a lidem a mladší často brečí a zdá se mi, že se oba začínají tak trochu podivně „radikalizovat“ nebo jak to nazvat. Bohužel ani v širší rodině není žádný muž. Cítím, že synům přítomnost mužského elementu svým způsobem dost chybí, zároveň mě ale žárlivě střeží, abych se náhodou s někým neseznámila. Ani sami synové nemají ve škole žádné kamarády, cítím z nich velmi negativní naladění k lidem obecně, ženám, mužům i dětem. Mám z toho až obavy. Synové mají spíš trochu specifické zájmy, které nejsou běžné u vrstevníků a na žádné běžné kroužky ani třeba do skauta nechtějí. Chci se zeptat, co s tím. Mám je nutit chodit na sport, kde bude alespoň trenér? Na nějaký kroužek vedený mužem? Jak jim zajistit nějaký vzor a zároveň co mám udělat, aby byli lépe naladění, pozitivní? Může případný nový partner sloužit jako vzor, nebo by ho synové spíš nepřijali? (Mám pár měsíců přítele, ale vztah s ním zatím raději tajím, nějaké společné bydlení si moc nedovedu představit, teď určitě ne a budoucnost je nejistá, a hlavně ani on o tom neuvažuje, sám má dceru, svůj byt a měnit asi nechce, alespoň zatím určitě ne). Bojím se, že synové nebudou mít vzor, jak má vypadat funkční rodina, jak se má muž chovat k ženě (u jejich otce je chování v tomto směru spíš odstrašující). Co s tím?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 týdnem

Hezký den, 
přihlásila bych je na skauta a dbala na docházku… 
Mužete si dojít k psychologovi rozebrat své rodičovské nejistoty …  
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.