Kdo je agresor?

Tereza zeptal se před 2 měsíce

Dobrý den.
Kdo je podle vás agresor?
1. Ten kdo se hádá stylem že je verbálně agresivní, zraňuje, ponižuje a vydírá. Nepouští druhého ke slovu. Neovládá se.Ani když druhá osoba ho buď prosí ať toho nechá nebo se prostě z těch útoků zhroutí psychicky. I tehdy ta osoba pokračuje v deptání a verbálních útocích. Ponižuje a zraňuje.
2. Ten kdo na předešlý verbální a psychický útok se nemůže bránit verbálně, nemá k tomu absolutně prostor a do první osoby strčí nebo bohužel třeba i buší pěstmi. S cílem nezranit ale se ubránit. Protože se nemůže bránit jinak? Protože se potřebuje bránit.
Je to vždy a za všech okolností ten kdo se uchýlí k fyzickému útoku?
I když je to pouze z obrany?
Děkuji

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 měsíc

Milá Terezko,
to je to, co se řeší i na úrovni světové, společenské. Jedná se samozřejmě o konflikt – důležité je hledat řešení . První otázka spolu? nebo každý sám? Vy jste zodpovědná za své jednání. V mezilidských vztazích můžete vztah opustit a říci, že interakce je pro vás destruktivní a proto se potřebujete vzdálit. Pokud spolu – přesto každý tak trochu sám za sebe – třeba s psychologem.  Postupně být každý schopen ustát sám sebe, být schopen sebereflexe a vidět spouštěče. Hledat řešení u sebe to je to, co nedělají ani světoví politici, ani lidé, raději hledají označení Agresor – a přitom každý má řešit sebe – někdy k tomu potřebuje náhled další osoby. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.