komplikovany-vztah-s-matkou

Rebeka zeptal se před 2 roky

Dobrý den, Mám dost složitý vztah s maminkou. Je a vždycky byla hrozně hodná, pro každého by se vždycky obětovala a já ji mám ráda. Má ale hroznou potřebu se pořád do všeho \\\“montovat\\\“ a to hlavně (nebo možná jenom) u lidí, u kterých má pocit, že jsou jí nějakým způsobem \\\“podřízení\\\“ – u příbuzných, nebo svých pacientů (je lékařka – a myslím si že výborná. Sem tam mám ale pocit – z toho co vykládá, že někdy mluví pacientům do věcí, do kterých už jí nic není). Naopak před nějakou větší pravomocí utíká – párkrát v životě měla možnost stát se primářkou nebo jít do zastupitelstva, ale tomu se vždy brání.Já jsem rok vdaná, asi rok a půl už bydlím s manželem asi deset kilometrů od rodičů. Ze začátku jsem měla pocit, že se tím můj vztah s mamkou zlepšil, ale v poslední době se čím dál víc snaží mě \\\“zachraňovat\\\“ – tak to asi vnímá – pořád mi říká, co bych měla dělat, jak se oblékat a hlavně co jíst – pořád mi připomíná,jak jsem v poslední době přibrala – což je pravda a sama z toho nejsem nadšená, jen z toho odmítám dělat takovou tragedii, jak se snaží ona. V poslední době, když se u nich stavíme na návštěvu, mi často druhý den volá s tím, že jsem se jí zdála nějaká podrážděná/ nesvá/ unavená, načež naváže s tím, že jím moc sladkýho a málo ovoce (samořejmě vůbec neví, co jím doopravdy, jen má ten pocit) a že bych měla zhubnout, víc cvičit,… souhlasím s tím, ale čím víc na mě tlačím, tím míň mám chuť s tím něco dělat. S oblibou taky přidává něco jako že takhle se nebudu líbit manželovi.Nevím jak jí vysvětlit, že jsem dospělá, že si o svém životě chci a dokáži a potřebuji rozhodovat sama, ráda si za ní přijdu pro radu, ale když na mě tlačí, jenom mě tím rozhodí, mám chuť s ní už nikdy nemluvit a dělat přesný opak toho, co mi říká. Většinou se po telefonátu s ní rozbrečím, nemám chuť dělat vůbec nic a ze všeho nejmíň cvičit. Nevím, jak jí to vysvětlit. Bojí se, že to nepochopí, ani že to nechce pochopit a navíc jí nechci ublížit. Mám ji ráda, a vím, že to myslí dobře. Nechci se s ní přestat bavit ale odmítám ten nátlak. Chtěla bych, aby pochopila jak na mě její jednání působí, ale netuším jak to udělat. Děkuji

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.