Konec komunikace…?

Tereza zeptal se před 1 rokem

Dobrý večer. Přemýšlím, co udělat jinak, ale nic mě nenapadá. Partner přestal ze dne na den komunikovat. Vše bylo v pořádku, ale pak se odmlčel. Zkoušela jsem komunikovat, dávala otevřené otázky. Nejdřív jsem se bála, ale pak změnil nastavení WhatsAppu a já od té doby neviděla jeho poslední aktivitu, ani zda si vzkaz přečetl. Za dva dny napsal, že mi na vše odpoví a že se zatím může jen omluvit, ale nakonec nezavolal. Další den, že se něco stalo o víkendu a že má vnitřní potřebu pomoci své ex, se kterou má dceru, ale že se k sobě nevrací. Nebyl schopný vůbec vysvětlit, co se děje a jen, že si tohle nezasloužím a že mi nechce ubližovat a že to nedělá schválně… A že se vždy v krizových situacích odmlčí na pár dní, takže ani nastavení WhatsAppu není kvůli mně. Ale nic nevysvětlil a od té doby nekomunikuje. Snažila jsem se na to dívat z různých pohledů, ale ani na otázku, zda potřebuje prostor, případně na jak dlouho, nebyla žádná reakce. A napsal mi na mou reakci, že mám pravdu, že by takové věci měl hned sdílet s partnerkou a že když se tak neděje, tak je něco špatně. Že si to všecko představoval jinak, ale že se něco stalo. Snažím se pochopit, oč jde, ale stále mlčí. Působí to na mně jako že neví, co chce. Nebo že se chce rozejít a nemá na to „koule“…
Jak se případně chovat v takovýchto situacích? Já dost často pak vyměním a ukazuju své hranice, ale na druhou stranu se snažím nesoudit a ptát se.
Děkuji za Váš názor…

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Terezko,
bohužel nemám věšteckou kouli … ani nevím, jaké kvality má váš vztah, jakou historii …. 
Takové situace jsou o tom, že se máte stáhnout k sobě a být sama za sebe …
V obecné rovině, jestli se takový přístup opakuje, moc dobré kvality pro vztah to nejsou…
Věřím, že vše nějak pořešíte

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.