kontakty dětí v rodině

Alena zeptal se před 6 měsíců

Dobrý den, 
Prosím o radu. Pochopí děti 7 let, 5 let a 2 roky, že si můžou hrát se sestřenicemi pouze jeden den v týdnu ve stanovený čas, i přes to, že se každý den uvidí přes plot na zahradě? Zatím se děti v podstatě neznají, vědí o sobě – že jsou to sestřenice a bratranci ale společně si hrát nechodí, protože dospělí spolu nevycházejí. Nyní do již tak dost problematických vztahů vstoupila babička s dědečkem, kteří si přejí aby si děti spolu hrávaly. Já vidím velký problém v tom, že sestřenice jezdí každý den na zahradu prarodičů, která přímo sousedí s naším domem. To znamená, že děti se neustále vidí a už se mi stalo, že si kontakt začaly vynucovat, i přes to, že logicky já nemám vždy možnost jít si s dětmi hrát ven a situaci kdy tam zrovna jsou sestřenice se přizpůsobovat. Můj nejstarší syn je psychicky docela citlivý a v afektu mi již jednou rozstříhal tepláky, protože jsem s ním zrovna nechtěla/nemohla jít ven, když sestřenice uviděl. Proto jsem kontakty omezila. Nyní na nás prarodiče tlačí, abychom to změnili. Zajímalo by mě tedy, jestli když dětem stanovím jeden pevný termín v týdnu, kdy si se sestřenicemi hrát můžou jít a vyhradím si na to já nebo manžel čas (protože děti jsou malé na to aby si šly hrát samy), jestli to děti pochopí a nebudou po zbytek týdne kontakt vynucovat. 
Předem děkuji za Vaši odpověď.
Alena

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 6 měsíců

Hezký den,
omlouvám se, ale nějak nemám chut řešit tento dotaz, který směřujete na děti. Vy dospělí nejste schopni nalézt mír a děti mají hrát vaše hry? Syn vám dal jasně najevo, co si o tom myslí … nechce hrát vaše hry Ega.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.