Krásný den . Prosím chtěl bych názor třetí nestranné osoby

Psychologická, partnerská i manželská online poradna zdarmaKategorie dotazu: Partnerství a manželstvíKrásný den . Prosím chtěl bych názor třetí nestranné osoby
Roman zeptal se před 11 měsíců

Dobrý den, momentálně máme ve vztahu problémy.  Přítelkyně mě vyhodila z bytu už po několikáté . Celý život jsem dělal věci které prostě a jednoduše by se dělat neměly. Moc si ji vážím a ukázal mi cestu kudy bych měl jít . Je že teď jsem si našel kamarádku abych si mohl po několika letech normálně popovídat s někým . Jenže přítelkyni se nelíbila a v den jejich narozenin jsem jí řekl že další den s kamarádkou pojedu na nákup . Byla z toho hrozně zklamaná a já ji chápu . Už SME ve vztahu po 12 a z toho 11x SME se rozešli jen kvůli mě.  Ale nikdy jsem se nepřestal snažit a bojovat o ní.  Ztratila ke mě důvěru a když jsem jel s kamarádkou na nákup tak to byla asi na ji poslední kapka . Její maminka nám do všeho strašně mluví a když tam přítelkyně jede vrací se s mnohyma problemama a jsem najednou špatný.  Vím že nejsem dokonalý ale pořád se snažím . Zname se od 12 let a už uběhlo dalších 12 co se snažíme usilovat o to abychom byli šťastni. Momentálně SME se rozešli s tím že každý budeme bydlet v jiném bytě a v jiném městě abychom si to dokázali rozmyslet.  Ale týden na moje odstěhování SME spolu šli na diskotéku kde SME tančili bylo to něco jako naše znovu první rande bylo to úžasný a opět jsem cítil to proč jsem se do ní zamiloval. Šli sme poté ke mě domů a tam prozili krásnou noc . Jenže dva dny nato jsem byl sám a začal jsem přemýšlet . Nechci abychom se trápili a už vůbec aby jeden z nás byl smutný a zklamaný.  Začal jsem přemýšlet jestli ten vztah vůbec má cenu . Miluji ji a myslím že i ona mě nejvíc na světě ale prostě vůbec nevím jestli chci znovu do vztahu kdy není z její strany sebemenší důvěra ve mě.  Jsem na půli cesty kdy nevím jak dál . Jestli do toho jít znovu nebo to nechat být aby žil každý svůj život . Každý den SME se hádali a nedalo se mluvit protože každý měl jiný názor na to co se právě děje.  Všichni mi říkají že to nemá cenu jít znovu do vztahu kde mi láska není opětována a kde mi přítelkyně nevěří ani kapku . Od té doby co jsem se ale odstěhoval tak SME měli nádherný 3 dny které byly jako kdysi . Kdysi jsem byl hrozný narcis ale strašně moc jsem se snažil změnit všechno co jí trápili a když už jsem skoro na konci své cesty tak už nevím ani proč to dělám.  Snažím se strašně moc být lepším člověkem ale ne kvůli ní ale kvůli sobě . Jen proto abych se cítil lépe . Prosím vím že to je jen malý útržek co jsem nějako tak zhmotnil ale potřeboval bych vás názor . Mám pokračovat v cestě s ní nebo bez ní . Mám v hlavě strašný guláš a jediné o co se snažím tak zjistit jestli to má cenu . Nechci si ve 40 letech uvědomit že jsem byl s člověkem se kterým jsem být neměl . Budu rád pokud mi odpovíte . Opravdu už nevím kudy kam . Dala mi dost šanci a přijde mi nefér nedat jednu šanci i ji . Děkuji strašně za jakoukoliv odpověď . 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 9 měsíců

Milý Romane,
kdo říká – s kým máme bát a s kým ne. Základ je plně přijmout, že cestu, po které jdu, je ta moje – možná s pády, kotrmelci, ale moje … také moc nevím, jak je to s tím vaším vztahem – oč běží … proč neumíte vystihnout vztahově, co se hodí a co se nehodí … co do vztahu vnáší přítelkyně …. a jestli jste si ublížili už tak moc, že to nedokážete napravit… 
Nejlépe by bylo, kdybyste společně i každý zvlášť začali spolupracovat s poradcem pro vztahy … můžete se třeba i ozvat.
Důležité je umět uvádět do souladu konstruktivní postoje – lásku srdce a činy.
Přeji vše dobré.
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.