krize ve vztahu

Silvie zeptal se před 3 roky

Dobrý den, potřebuji poradit, už nevím jak dál. Jsme s manželem už 21 let. Posledních půl roku se neustále hádáme, vše je problém. Zjistila jsem, že si píše s kolegyní z práce, řekl mi, že to nic není, jen kamarádka a že to ukončí. Že za problémy v manželství mu to nestojí. Nic dál, ale neudělal. Přestal projevovat úplný nezájem. Už jsme o tom několikrát mluvili, ale problém, neví co chce, nic ho nebaví, na vše odpověd´nevím, až budu vědět tak ti řeknu. Těd´jsem zjistila, že nic neukončil, s kolegyní se schází. Mě tvrdí, že musí být déle v práci, přitom končí normálně a někam si spolu jedou na 1-2 hodiny. Tvrdí, že je to jen kamarádka, ale nejsem naivní. S kamarádkou se nestýkáte denně, když máte doma rodinu. Ukončit to nechce, nevidí v tom problém. Kolegyně je vdaná, má 2 děti. Tvrdí, že ji nemiluje a že od toho nic neočekává. Ke mě už prý také nic necítí. Nevím co s tím. Bydlíme pořád spolu, nemá kam jít. Finanční situace to nedovoluje. Máme rodinný domek s hypotékou. Nevím jak dál, vím, že mi lže. Jsem v neustálém stresu, nemám ani na nic náladu, pořád se jen užírám.  Poradíte mi prosím. Děkuji za odpověd´. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá Silvie,
chápu Váš smutek i náročnost situace. Je toto situace, kdy nemužete situaci přímo ovlivnit, můžete ovlivnit pouze svůj vnitřní stav – pocity, postoje a snad postupně i city…. je třeba se stáhnout k sobě, ošetřit své srdce a být co nejvíce nezávislá na něm, nic neočekávat a vntřně ho propouštět …. Umět si říci: I když ke mně manžel momentálně nic necítí, mám se ráda a pijímám se. Když budete chtít pomoci konkrétně s uvolnováním pocitů, můžete mne kontaktovat. Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.