krize-ve-vztahu

Neznáme zeptal se před 4 roky

Dobrý den,  obracím se na Vás. Nevím si už rady a rada bych slyšela odbornou pomoc. Můj vztah trvá rok a půl. Zažila jsem hodně bolestných chvil a můj partner mi nebyl nikdy dostatečnou oporou. Často se hádáme kvůli penězům a vyčítá mi minulost kdy jsme spolu začínali a nějak to nevyšlo a vrátili se k sobě. Vina byla na mé straně. Necítila jsem, že je to ten pravý a po roce jsme navázali znovu kontakt a dali se dohromady. Vztah je jak na houpačce. Jednou je mi moc krásně a pak jsou dny kdy bych nejraději odešla. Ale přítel je na mě hrozně závislý a dává mi to hodně psychicky znát. Někdy jsem na pokraji už. Vysílána a často hrozně unavená. Pokaždé když jsme na nějaké akci, opije se a vyčítá mi to, pomlouvá mě u svých přátel. Plánuje se mnou budoucnost a já mám strach. Nevím zda do toho chci jít. Je velmi žárlivy. Mé večery s kamarádky museli skončit. Jsem velmi společenská osoba a užírá mě, že nemohu nikam jít a bavit se. A teď mi do života vstoupil nový muž. Je starší, pozornější, velmi pozitivní a energetický. Něco co mi hrozně chybí a toužím po takovém partnerovi. A teď si nejsem jistá zda to není jen chvilkové poblouznění . Známe se už dva měsíce a čím víc ho poznávám, tím více bych chtěla s tímto mužem trávit čas. Do ničeho mě nenutí, netlačí na mě. Jen si přeje, abych byla šťastná ať už s nim a nebo nynějším partnerem. Ale mám strach učinit rozhodnutí. Mám strach ze zklamání a další bolesti. Přítel mi slibuje, že se změní a snaží se, ale já nevím zda chci pokračovat. Děkuji 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá neznámá,
rozhodnutí za vás udělat nemohu, nevím ani kolik je vám a novému příteli a jaké jsou další okolnosti. Zjednodušená rada: Píšete, co vám se současnýmpřítelem vše chybělo, bylo toho hodně … pravděpodobnost změny nevelká, pouze sliby z pocitu ohrožení…. Pokud cítíte porozumění a  přitažlivost s novým…. jděte do toho…. Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.