Krize ve vztahu

Iveta zeptal se před 1 rokem

Dobrý den. Nacházím se ve složité situaci s přítelem. Jsme spolu pět let. Nebydlíme spolu, nicméně jsme spolu byli vždy každý víkend u mě nebo u něho na bytě, kdy si bral volno, případně jsme jezdili na chatu na Šumavu. Přes týden se za mnou často zastavoval. Vztah byl do teď harmonický, bez problémů a hádek. Dokonce jsme si pořídili pejska. Nyní se ale vůbec nevidíme, pracuje od pondělí do neděle. Nejezdí za mnou. O víkendu spolu nejsme. Dokonce začal dělat noční jako brigádník v jedné firmě. Nachází se nyní ve finanční krizi, proto se to snažím chápat a podporovat ho. Nicméně mi i přesto chybí. Po měsíci jsme se viděli a já jsem mu řekla, že se mi stýská. On mi na to řekl, že mu chybí jen peníze a na nic jiného nemyslí, ani na mě. Potom jsme mluvili o nás, když jsem chtěla slyšet, že mě miluje, řekl mi, že mu nevadím, následně mě označil jako osobu , která vše vidí v růžových barvách a je vlezlá a řekl, že si začíná říkat, že se k sobě nehodíme a srovnal mě s jeho bývalou přítelkyní, která byla „stejná jako on“ a „studená jako kámen“ „bez emocí“ a podle řeči úžasná.  Od té konverzace se přestal ozývat. Vůbec nepíše. Telefon mi zvedl a choval se přirozeně, jakoby se nic nestalo. Nevím, co dělat a co si o tom myslet. Nechci o něj přijít. Prosím o radu. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Ivetko,
je to jiný vztah, než byste si přála …  chápu, že vás to bolí. Jsou některé vztahy, které nejsou celoživotní, jsou na dobu dočasnou … důležité je, abyste se nepodbízela – protože tím stejně nezískáte jeho lásku. Můžeme pochopit, že existenční starosti zuskostnují a blokují prožívání vztahové blízkosti a odevzdanosti. Ve vztahu je třeba, aby bylo vyváženo mnoho ingrediencí – a to jak citová blízkost tak závazek – nějak to působí, že některé oblasti vztahu zůstaly nerozvinuté …  
Držím palce, abyste udržela své citové vědomí a nepadla do závislosti. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.