Krize ve vztahu

Martin Flamich zeptal se před 9 měsíců

Mam invalidni duchod prvniho stupne kde je ve zprave napsano ze bych nemel byt ve stresu a byt v klidu. Asi pred 6ti roky jsme s partnerkou koupili rozestavěný dům a svépomocí jsme ho dostaveli. Obcas jsme si u domu dali nejake pivo a pak se stalo ze jsme sli do restaurace na zelene pivo a vznikla mezi nami vymena názorů a ja partnerce privrel nohu do dveri a poranil ji koleno se kterim musela na operaci. Bylo to kvuli tomu ze ji nedělám šťastnou. Bylo to v roce 2019, já se jí omluvil a nic se z toho nedělalo. A tím jsme asi krizi ve vztahu jsem myslím zavinil já která se postupně jak se dům dostavil prohlubování. Vedli jsme z má strany hezky partnerský život až do události která se stala začátkem srpna 2023. Tomu ale předcházelo osocovani z různých věci i když jsem byl třeba pracovně mimo domov, aji komunikace se zhoršila. Poté jsme posedely za barákem a dali si nějaké pivo a při rozhovoru to vyústilo ze mi partnerka několikrát sproste nadavala do debilu a já ji říkal at to nedělá, nepřestává a ji narazil na trajekt a tím ji způsobil otřes mozku. Měla doma syny kteří později začali bránit a odzduchli ne od ní, pak ji zavolali sanitku Já jsem se z tohoto vymanit a šel si lehnout, poté dojela sanitka a policie která mě dala dychnout kvůli alkoholu. Mal jsem 0,5 promile, partnerce v nemocnici naměřili 0,7 promile. Pal jsem byl odvezen na vyšetřování a do věznice, druhý den mě propustili ale nesměl jsem měsíc do domu. Nicméně tet se vracím zpátky a jak partnerka tak i její synové z toho mají trauma, ale z partnerkou již komunikujeme v klidu a neví zda má smysl znova pokusit se vybudovat vztah. A to se vzdávám alkoholu a rád bych začal úplně znova. A ptám  se sám sebe, má to cenu nebo ne?
Děkuji za odpověď 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 měsíců

Milý Martine,
doporučuji párkrát zajít do partnerské poradny a udělat rekapitulaci toho, jak se váš vztah dostal tam, kam se dostal. Pokud oba budete mít vůli spolupracovat konstruktivně, věřím, že cestu najdete.
Občas má smysl si zajít někam popovídat, kde vašemu vztahu fandí.
Přeji vše dobré.
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.