Lehká forma sebepoškozování

Míša zeptal se před 2 měsíce

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu jak se zbavit již dlouhodobého problému s okusováním nehtů, kůžiček, roškrábávní pupínků a opakovaného strhávání strupů, popř. škrbání hlavy – všechny tyto činnosti dělám v podstatě podvědomě jakmile přijde trochu stresová situace, toto mi přínáší úlevu. Zkoušela jsem na nehty hořké laky to nezabralo, také umělé nehty – podkousávala jsem si nehty pod nimy a pak kousala i ty umělé a dost to bolelo, to už tedy nepřidadá v úvahu. Strupy si při velkém rozsahu olepuju náplastí ať si to včas uvědomím a nechám to být. Měla byste pro mě nějakou komplexnější radu? Spouštěč stresu = škrábání, kousání jsou běžné věci – větší vytížení v práci (kancelář), starosti osobního charakteru, časový pres, nerozhodnost (např. při nákupu obleční/bot). Někdy se ale jen ráno vzbudím a moje první činnost je stržení strupu – aniž bych chtěla ač to často bolí či krvácí.Děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 měsíce

Milá Míšo,
mohu nabídnout naučit se pracovat se stresem, zpracovávat emoce … někdy někomu pomuže hypnoterapie. Můžete zkusit sama sobě vytvářet podvědomý reflex, že se plácnete přes ruku, když stihnete před stržením nebo aspon po stržení – tím potvrdíte, že vaše rozhodnutí o netrhání je vážné.  
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.