Dagmara zeptal se před 3 týdny

Mám prosím takové trápení a s tím dotaz s manželem jsme 22 let máme 2 děti obě na střední škole. Aktuálně máme střídavě krizi. Ta krize je komunikační. Chvíli je to v pohodě pak se zase začneme napadat”slovně”. Já něco řeknu např. sedíme pod stromem a já říkám ten strom je krásný jaké je pod ním příjemné posezení a chládek a on nato: První co bylo tak tvůj “fotr+příjmení” by nechal na naší zahradě všechny stromy vykácet……   jakoby ho zalila zlost a nenávist okamžitě se mu vybaví nějaké negativní zážitky a vše vidí černě, začne být agresivní tzv. ze sebe chrlit jen to hnusné. Často manžel místo aby si popovídal tak se vždy stáhne do sebe, urazí se a nekomunikuje. Hodně mě pak trápí když manžel před známými nebo před dětmi prezentuje svoje dojmy a zkušenosti , že by se již nikdy neženil . Často také říká že je mu s muži lépe. Syn začíná chytat podobné manýry co se týče vztahu k ženám . Manžel jakoby neviděl nic dobrého na ženě (nikdy jsem neslyšela že by řekl že ženy jsou …..něco pozitivního) ale jen jaké ženy jsou…. že do všeho musí mluvit a podobně. Já jsem totiž ta která doma vyžaduje nějaký řád a pořádek ale manžel je spíše pro volnější výchovu. Vyčítá mi že jsem generál. Děti ho mají rády za tu volnost, ale já trpím za to, že vyžaduji. Občas je proti mně celá rodina. Tak nevím jak se mám stavět k jeho postoji ke mně a k ženám protože vím že to má v sobě nějak zakořeněné. děkuji Dagmara

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 9 hodinami

Milá Dášo,
přála bych vám, abyste si dopřála nechat věcem volný průběh – “proč bych se měla honit a tlačit, když o to nikdo nestojí… to si zařídím svůj pokojíček a at se o sebe postarají…” Bohužel téma vašeho manželství je smutné… nevím, jaký vztah mezi sebou prožíváte, kolik lásky mezi vámi je… proto nemohu dát přesnější odpověd… zkuste zajít do poradny spolu…- pokud muž nebude chtít, jděte nejprve sama, třeba se pozdeji přidá. přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.