Lež a nedůvěra

ivana zeptal se před 2 roky

Dobrý den, s partnerem jsme 18 roků. 5 let zpět si pořídil psa a tím to vše začalo. Neustálý kontakt s chovatelkou. Nové koníčky, nové kontakty. Většina žen. To by mi nevadilo. Ale holt jsem mu procházela zprávy, protože jedine co dělal, přišel a hleděl do telefonu. Komunikace s těmi ženami včetně chovatelky mě nemile překvapila. Styl úplně jiný, než na jaky jsem zvyklá. Dá se říct flirtování. Do toho samozřejmě stížnosti a vcelku intimnosti z našeho vztahu. A já ta špatná. Ani by mi to nevadilo, když by se takto ventiloval kamarádovi, ale on to dělá s v podstatě cizíma ženskýma. Telefon mi samozřejmě nechtěl ukázat. Nepřiznal nic, s čím jsem vyrukovala,  včetně toho, že si vypisuje s ženskýma. S chovatelkiu deno denně. Od té doby mu samozřejmě lustruji telefon, jasně, neměla jsem, akorát si ubližuji, ale už toho mám dost.  Nestačím se divit, co komu a jak píše. A hlavně vůbec po tom, co jsem mu řekla, že mi to ubližuje, ať to nedělá, že mně by to taky netoleroval, tak to vesele dělá dál. Je mu úplně jedno, co říkám. Dělá si, co chce. Smazal samozřejmě určité konverzace. Ale tím, že stále vypisuje, nemaže vše. Teď jsem se zase podívala a uz jsem mu to i řekla. S tím, že tam měl opět konverzace, které mě velmi vytočily.  Nehodlá nic řešit, samozřejmě.kricel na mě, že mu projíždím telefon. A tím to haslo.  Vůbec si nepřipouští, ze něco dělá špatně. A já už nevím kudy kam. Šíleně u mě klesl. Jsem zhnusená a mám toho plné zuby. Co dělat? Jak mu vysvětlit, že je to špatně, ze mu tím ubližuje a potápí vztah úplně. Nebýt dětí, normálně bych odešla. Ale nehodlám to tak řešit. Jenže pak po sobě samozřejmě před dětmi křičíme a to mi vadí. Jemu je to jedno. Když bych mlčela, je spokojen a žije si svůj zivot dál. Ja ale mlčet nehodlám, totálně mě to vnitřně sžírá. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Ivanko,
co je nevěra, kde jsou hranice? Moje odpověd obvykle je v tom smyslu, že je někde tam, kde  dělám něco, co nejsem ochoten/ochotna sdílet s partnerem – co mi v tom brání? A vnímám partnera? Jak spolu nacházíme ty hranice? Oba poctivě jdeme do hloubky?  Když  pujdeme po stopě těchto otázek, uvědomíme si, že váš vztah má krizi – a proto bych to viděla na rozbor  a spolupráci třeba skrze partnerského terapeuta, který může rozhovor vést a upozornit na to, co jaké chování přináší…. Můžete se obrátit spolu (nejlépe) či sama…. Manžela se zeptejte, zda mu na manželství záleží, že sama jste v koncích a zda by byl tak hodný a spolupracoval s vámi skrze terapeuta/mediátora.
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.