Má mě rád?

Alena Novotná zeptal se před 2 roky

Dobrý den, Chtěla bych se Vás zeptat na mého přítele. Jsme spolu půl roku a mám pocit, že je něco špatně. Tudíž se obracím na Vás. Mám pocit, že mi můj přítel není dostatečně otevřený a že má strach se mi víc otevřít. Poslední dobou je mezi námi taková ta špatná atmosféra a není to jako na začátku, kdy jsme se poznali. Mám pocit, že mě nemá rád. Když dojde k menší hádce, pokaždé to končí jeho slovy ,, omlouvám se, co dělám špatně? za všechno můžu já\“. Nevím, co mu na to mám vždycky říct. Dalším problémem je to, že je málo všímavý a to mi vadí. Pak mu vše vyčítám a ho to mrzí. Tohle všechno pak končí zbytečnými hádkami a neshodami, které mě neskutečně trápí a nevím co mám dělat. Dokonce to došlo do fáze, kdy jsem se s ním chtěla rozejít. Bohužel jsem typ člověka, co své emoce ventiluje ven a pokaždé vybouchnu, pak vznikají zbytečné neshody. Potřebuju tedy radu, jak donutit svého partnera, aby mi dával více lásky a abych to od něj cítila, že to myslí vážně. Občas si připadám že je chyba celou dobu ve mně. Proto Vás prosím o radu, jak bych měla postupovat a co dělat dál. Předem děkuji za odpověd.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Alenko,
zkuste vnímat absurditu vaší vety: „Potřebuju tedy radu, jak donutit svého partnera, aby mi dával více lásky a abych to od něj cítila, že to myslí vážně.“  Nejde o to, že nerozumím tomu, jak se cítíte, ale o to, že nikoho k ničemu nemůžeme donutit. 
Podle obsahu dotazu to působí tak, že oba máte rezervy v tom, jak se žije v partnerství … neznám vás ani přítele … nevím, jestli oba máte chut studovat partnerství, nastudované zkoušet v praxi … číst si ty knihy spolu i zvlášt, dělat vlastní sebereflexi – můžete se objednat spolu na konzultaci – pro inspiraci a základ vašeho partnerského tématu… 
Doporučená literatura: Intimní splynutí, Proč jsou štastné páry štastné .
Dejte vědět, jak to jde…
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.