Má přítelkyně říká že se cítí jako ve zlaté kleci

Anonym zeptal se před 12 měsíců

Dobrý den,
Nedávno mi moje přítelkyně řekla že se cítí jako ve zlaté kleci. Říkala že se to týká mě i dalších pár věcí. Zatím jsem to sní neřešil. Nabídl jsem jí, že se o tom spolu pobavíme ať mi řekne co se děje nebo co je špatně. Říkala, že nejdřív si to musí uravnat v hlavě. Což mi ovšem moc pohody nedává. Nejsem si jistý, kdy jsem udělal něco špatně. Ale jestli ano, jsem pro sám sebe napravit. Zmněnit to co je špatně. Problém je v tom, že nevím co. Jsme spolu rok. A od doby co jsme spolu jsem jí k narozeninám koupil květinu. Stejně tak na valentýna, den žen a i k našemu výročí. Pořád jsem se snažil vytvářet si na ní čas. Jezdil jsem za ní kdykoli jsme oba mohli. Vždy, když měla špatnou náladu byl jsem tu pro ní. Aby se vybrečela nebo abych jí zvedl náladu. A úplně stejně tak tu byla i ona pro mne. Hlavně minulý týden. Nebyl pro mě zrovna nejlepší. Ale spolu jsme to zvládli. Ale pak tu byla i moje druhá část. Ta která chtěla trochu sexuální život. Nezačal jsem hned. Až po 3 měsících jsem se poprvé zeptal co si myslí o tom že bychom se více dotýkali atd. Souhlasila. Upřímně vypadala i nadšeně. Nebudu zacházet do detailů. Ale vždy jsem se ptal jestli s tím souhlasí. Nebo jestli nemám přestat. Nevím jestli jsem to jednou přehnal nebo to bylo něco jiného….. Teď se ale bojím že ji ztratím. Že jsem udělal něco co jsem neměl. Jediná otázka je jak z toho ven. Nechci toho udělat špatně víc. Ale mám i strach s ní mluvit. Měl jsem i pár vztahů dřive, ale ty nikdy nedopadly dobře. Vždy jsem prý udělal něco špatně. Ale u tohoto vztahu mi na tom opravdu záleží. Nechci jí nijak zatěžovat. Ani jí jakkoli zhoršovat život. Ale teď se opravdu bojím že jsem udělal chybu která mě bude stát mojí dívku.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 12 měsíců

Milý Anonyme,
je znát, že vám na vztahu záleží, že jste pečoval o dívku, jak nejlépe jste uměl …  moc mi z toho není jasné, proč by se měla cítit jako ve zlaté kleci, je skutečně otázka – na kolik procent jste vy zodpovědný za její pocit.  Vztah je interakce – ale za své pocity jsme také zodpovědní… 
Duležité je, abyste věděl, že taky nemusí být vše jen vaše chyba … můžete si ji vyslechnout, co a jak vnímá – v té věci by vám mohl být nápomocen videokurz o aktivním náslouchání v partnerství
Držím palce, abyste nepřešel do závislosti a sebeobvinování. 
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.