Mám říct ženě o paralelním vztahu?

Dominik zeptal se před 2 roky

Dobrý den, mám už přes rok a čtvrt paralelní vztah….nejprve řadu měsíců to byla jen emoční nevěra (dopisování, svěřování o všem), pak jsme se začali i scházet. Jsem do ní hluboce zamilovaný. Mám pocit, že je to má osudová žena. S manželkou žijeme již řadu let jen vedle sebe, bez jakékoli intimity. Je to provozní manželství, máme dítě. Provoz tak nějak funguje. Nevěra byla v podstatě důsledkem mých nenaplněných fyzických i emočních potřeb ve vztahu. Dlouho předtím jsem se snažil to kdysi řešit, manželka odpovídala mlčením. Pak jsem to prostě vzdal. Teď jsem s ní mluvil, prý je také v manželství nešťastná a neví, co s tím. Divila se, že jsem to téma znovu teď vytáhl. No je to proto, že mám jiný vztah, jenže to ona neví. Asi by bylo čestné, kdybych nám dal ještě jednu šanci. Stále ji mám svým způsobem  rád a hlavně máme dceru. Jenže já v podstatě v hloubi duše už nic zachraňovat nechci. Jsem zamilovaný do té druhé. Mám v sobě dilema, jestli mám říct ženě o své nevěře. Nechci ji zbytečně zranit. Nejraději bych však asi byl, kdyby se nějak rozhodla ona. Tedy upřímně, kdyby řekla, že už se mnou nechce být. Jak by přijala moje dcera, která jde do puberty, že mám jiný vztah? Asi dost špatně. Nikdy jsem se nechtěl rozvádět. To spíš kdysi to párkrát navrhla manželka. Ona považuje za chybu i to, že jsme se vzali. Vdávat se nechtěla, ani mít deti. Jenže teď už jen mlčí. A mě má vina trýzní. Připadám si provinile vůči manželce, že jsem ji přemluvil ke svatbě a ona je teď se mnou dlouhodobě nešťastná a rozhodla se asi nějak obětovat. Kvůli rodině, dceři. A i to jsem měl v úmyslu dřív já. Jenže mám teď jiný vztah. A děsím se pomyšlení, že bych o něj přišel. A zároveň s tou druhou si připadám tak, že nemusím nic předstírat a jsem konečně sám sebou a ona mě takového přijímá. Svěřuji se jí se vším. Až mám někdy také výčitky. Připadám si jako slaboch, ale nějak nevím, jak to vše rozseknout. Hrozně nerad způsobuji bolest a přitom ji způsobuji. Mám říct ženě o svém druhém vztahu? Nebo to mám tajit? Ulevil bych asi jen sám sobě. Jenže ty výčitky, že ona nic netuší a já jsem vlastně kvůli tomu ve výhodě, mě pořád  drásají.
 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milý Dominiku,
v podstatě otázka stojí tak, jestli jste připraven se rozvést … v podstatě doporučuji, aby ano, protože píšete, že nemáte chut obnovovat vztah s manželkou, že je dlouhodobě narušený i z jejího pohledu … věřím, že dcera rozvod přijme …  Pokud budete žít skrytý život, v podstatě budete ubližovat všem… víceuhelníky se také dlouhodobě neosvedcují.  
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.