mam-se-omluvit-opravdu-jsem-se-zachovala-tak-ze-si-toto-zaslouzim

Psychologická, partnerská i manželská online poradna zdarmaKategorie dotazu: Partnerství a manželstvímam-se-omluvit-opravdu-jsem-se-zachovala-tak-ze-si-toto-zaslouzim
Zoufalka zeptal se před 3 měsíce

Je 6 května… Máj… lásky čas se říká. Tak bych se ráda podělila s naší láskou. Jela jsem v autě s dcerou a přítelem. Řídila jsem a přítel měl potřebu mě za jízdy strkat prst do ucha a velice mu to přišlo vtipné. Když to udělal asi po 5 i po mých předchozích prosbach ať to nedělá, že mě to štve a navíc řídím, ať se nevybourame, vezeme přece naše dítě. Tak sem se po něm ohnala a nechtěně ho praštila do oka, bohužel sem řídila a nekontrolovala sem kam ta facka letí. Řekl mě žes sem nechutná kráva a že se těší až mě to vrátí a rozkope mi rypák. 🙂 Předchozí den, dělal totéž před spaním když už sem usinala. Přišlo mu to vtipné zatím co já byla už unavená, vycerpaná a chtěla jsem spát a asi 10x sem mu řekla ať toho nechá..Opravdu teď přemýšlím esi sem reagovala přehnane, precitlivele a esi bych se měla omluvit nebo ne. Potřebuji nestranny názor. Předem děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 měsíce

Milá neznámá,
zvláštní – chování přítele mi přijdem na urovni ZŠ prvního stupně. Sice chápu, že někdy muže být jemné pozlobení součástí mezilidské hry. Člověk, který si chce hrát, by měl zachovat vnímavost, zda to druhému skutečně nevadí, zda to skutečně vnímá jen jako hru a škádlení. Vy jste dala v autě jasně najevo, že vám to vadí, a váš partner vědomě do vás tourá i nadále – zkouší, jestli vás nenaučí si tak hrát, nebo se mu líbí vyvolávat ve vás zlostné reakce…  Můžete mu dát tuto odpověd přečíst, a pozeptat se, jaký záměr sleduje…
K incidentu v aute – myslím, že mužeme být rádi, že jste se nevybourali. Za mne je to vcelku přirozená situace a za mne osobně je na místě, aby oba uznali – to naše dovádění bylo trochu mimo, bylo na hraně bezpečnosti i vkusu …  mohou to udělat každý v sobě nebo si to s odstupem říci. Za mne takové situace nevyžadují většího komentáře – dva dospělí lidé ji v tichosti přejdou, jsou rádi, že se nestalo nic horšího a každý vnímá svou reálnou spoluúčast. Můžete řící  „mrzí mne, že to šlo do oka, to jsem nechtěla“ a on „jo, dobrý“ a v tichosti bude vědět, že si to vykoledoval. Tak za mne jednají dva vcelku dospělí lidé.
Přeji vše dobré a srandu, kdy se baví všichni zúčastnění. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.