Mám výčitky zbytečně ?

Ag zeptal se před 3 měsíce

Dobrý den, je mi 17 a mám přítele staršího ale to nehraje roli …každopádně jsem začala sexuálně žít(už před nim) a moje matka si myslí že jsem stále panna a neustále je to …nejdřív si zjisti co a jak atd.,než o to s ním přijdeš…nemůžu ji říct že už něco bylo ale mám hrozné výčitky ….co myslíte ? Je to mnou neměla jsem ji v tom nechávat, nebo ona nemá být v tomhle tak přísná, úzkostlivá a chtít o mně vědět vše ? Mám výčitky oprávněně ? 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 měsíce

Milá Ag,
pamatuj, že Vina (ýčitky at sobě či druhému) v sobě nese podivnou energii. Nese v sobě nedustojnost, požírá sebe nebo druhého. Do života patří zodpovědnost za sebe a spoluzodpovědnost ve vztazích (to neznamená – brát zodpovědnost za druhého, ale svuj díl zodpovědnosti… )  Dustojné je žít v souladu se sebou, umět si ustát sama sebe – možná je na čase mámě říci pravdu a dopřát ji, aby ona jako dospělá osoba unesla tvoji samostatnost a dospělost….  její pocity jsou její starost… Můžeš se ji zeptat, když by reagovala emotivně, jestli si přeje příště znát pravdu nebo raději máš mlčet a nic neříkat.
Přeji vše dobré. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.