Máma mé přítelkyně potřebuje pomoc

Ashley zeptal se před 2 roky

Dobrý den, potřebovala bych pomoc. Mám takový problém. Mám přítelkyni a její máma je pravděpodobně psychicky nemocná, ale nevidí to. Do všeho jí s prominutím klavíruje, vadí jí, že má svá tajemství, že není jako její sestry, které se své vlastní mámy bojí a proto se snaží být jí po vůli, jen proto, že nechtějí problémy. Navíc mé přítelkyni ani nedovolí nic dělat, takže ji musím všechno učit já. Nevadí mi to, je to další příležitost trávit s mou holkou čas, ale nelíbí se mi, jak ji máma k ničemu nepustí, je to špatně, ta holka nemůže pořádně rozvíjet svou kreativitu ani schopnosti, protože jakmile udělá chybu, je na ni zvýšen hlas, nadávky a někdy přiletí i rána. Někdo mi může oponovat, že já u toho nejsem, ale byla jsem u mnoha telefonních hovorů a konverzací po chatu, že to vím, naživo by si pravděpodobně její máma přede mnou nic nedovolila, před lidmi zvenku dělá, jak je perfektní. Ani ke mně jí pořádně nepustí, dříve kvůli tomu, že jsem holka a ne kluk (což samozřejmě nepřiznala) a teď se s tím už v podstatě smířila, ale stále si něco vymýšlí, nikdy jí není dost, co přítelkyně udělá, ta to snáší velmi statečně a ani jí moc neodporuje, já osobně se podobným věcem dávno vzepřela a nakonec ty problémy z velké části přestaly, ale u nich je to těžší. Ta holka má doma peklo, chce pryč, ale nemůže, protože má ještě rok do plnoletosti. Nemůže se jí s ničím svěřit, aby to nepoužila proti ní. Prosím, nepotřebuji slyšet něco jako že maminka je svatá a musí se poslouchat, potřebuji radu, přítelkyně by sem sama nenapsala, protože se bojí, že by jí na to přišli, ale já jsem zoufalá, musím jí nějak pomoct. Poradíte mi, co pro ni můžu udělat nebo jak jí můžu poradit, jak to má vydržet? Její máma potřebuje psychiatrickou pomoc, ale sama by si to nikdy nepřiznala a nevyhledala by ji. Mám na to několik důkazů, abych ji poslala k odborníkovi, ale neudělám to, protože zaprvé by na to mohla přítelkyně doplatit a za druhé vím že když někdo o pomoc nestojí, jen těžko se s ním dá něco dělat, zavřít ji nikam nemůžeme a ani nechceme, to by jí nepomohlo. Stále si myslí, že všechno dělá nejlépe a všichni jsou horší než ona, navíc si to vybíjí na svých dětech. Mám podezření na histriónskou nebo narcistickou poruchu osobnosti, ale jak říkám, vyšetřit by se nenechala. Mám o přítelkyni velký strach, ničí ji to. Prosím o rady, pokud nějaké máte. Pokud potřebujete nás problém lépe popsat, stačí mě kontaktovat přes můj email. Budu za jakoukoliv pomoc vděčná. Předem děkuji

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.