Manipulator

Iva zeptal se před 11 měsíců

Dobrý den. Jsem bezradná.  Žijí s přítelem 10 let ve společné domácnosti. Ale máme vztah 20 let. Asi jsem dříve mnoho věcí zkousla  ale čím jsem starší tím víc si uvědomuji jestli v takovém vztahu pokračovat. Mně  je 54 on o 10 let starší. Přítel  je nejspíš  manipulator a možná  i despota. Za nic nemůže, vše se snaží shodit na mě, do všeho mi mluví: vaření,úklid, zahrádka atd. Snaží  se organizovat život dospělému  synovi, který  má  2 děti. To se nelíbilo jeho manželce, a to má  strach aby neskončil vztah s nimi a tak přibrzdil. Přítel mi tvrdí  jak mě miluje  a všechno co dělá  dělá  jen pro mě.  Je výbušný  , sprostý, pesimista. Nadává  u zpráv, každý  je….. Veškeré  dovolené a věci auto kolo atd. Si platím sama a když ho poprosim aby něco občas koupil k večeři, vše chce zaplatit. Minule jsem pruvanem rozbila skleněnou výplň ve dveřích  a musela jsem si ji zaplatit. Je pravda  ,že  jsem navrhla  ,že  bych to zaplatila, když  jsem to rozbila. Hlídá  mě, žárlí křičí  na mě,že  jsem hrozná  a že  si všiml, že  na spoustu věcí  doma kašlu./jen jsem trošku polevila a nestíhám toho tolik co dřív,jsem unavena/ . Chce mít  hodně  zavařenin, džemů atd. Ani to nejí jen něco ale prý  pro děti  abychom jim dávali. Pracuji jako zdravotni  sestra a mám naročnou práci a moc toho nestihnu když  přijdu domů.  On je pracovitý šikovný, občas  pomůže  ale musím  mu zato být vděčná.  Vždy jsem ho omlouvala, že  není až  tak špatný, ale teď  , když  jsem se naučila  na určité věci  říkat ne, tak to se mu nelíbí. Hlavně  odmítám sex s ním.  Vadí  mi to jeho chování, mám  pocit,že  jeho láska  je falešná a jsem jen služba. Já  sama mám  teď  období  , kdy jsem protivná  a hlavně  nechci sebou nechat manipulovat. U kamarádů  je to skvělý  člověk  a bavič. Poradíme mi?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 9 měsíců

Milá Ivy,
v čem byste ráda, abych poradila … položte si otázku – lépe s ním nebo bez něj…  pokud s ním, tak být vděčná za to, co je a přijmout ten zbytek, milovat ho takového jaký je … nebo bez něj a jít …
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.