Manžel jako opora

Růženka zeptal se před 1 rokem

Dobrý den,
ráda bych Vás poprosila o názor na naši situaci, případně o radu. Jsme s manželem 25 let, z toho 19 let jako manželé. Máme tři děti, 18 a 15 a 12let. Měli jsme šťastné manželství, ale po smrti manželova tatínka (před 5 lety) se vše nějak zvrtlo. Začal jezdit za svojí maminkou. Zpočátku jsem jezdila také, ale pak se frekvence návštěv zvětšovala a já toho měla nad hlavu. V současné době vypadá náš den takto. Já chodím do práce, obstarávám celou domácnost (děti samozřejmě také zapojuju), do toho jezdím dvakrát týdně ještě pomáhat mému tatínkovi, který na tom není zdravotně moc dobře. Manžel jezdí brzy ráno do práce, z práce rovnou za tchýní. Domů se vrací až večer a jde si hned lehnout. Tchýně je vitální, manželovi vždycky navaří, napeče, je ráda, že si má s kým povídat. Zato my si manžela vůbec neužijeme. Jíme sami, veškeré radosti i starosti naší rodiny řešíme bez něj. I náš vztah ochladl. Už si ani nepamatuju, kdy mi dal pusu, kdy mě vzal jen tak za ruku a šli jsme na procházku, o milování ani nemluvím. Mluvila jsem s ním o tom několikrát, ale k žádné změně nedošlo. Vypadá spokojeně, ale mě tato situace hodně trápí. Už to trvá strašně dlouho a nedokážu si představit, že takto bude náš rodinný život pokračovat. Potřebuju partnera, oporu…
Děkuju za odpověď.
Růženka

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Růženko,
naprosto vás chápu…. zajímalo by mne, co by na to řekl váš manžel na to, kdyby si to přečetl…. 
Přirozený řád je zaznamenán i v Novém zákoně slovy: Proto muž opustí otce i matku, přilne ke své manželce a ti dva budou jedno tělo. A tak už nejsou dva, ale jedno tělo.  
Podle toho, co píšete, to bohužel pusobí tak, že manžel má blíž ke své matce než k rodině, kterou založil – a to není dobré … 
Mužete navrhnout poradnu …. dát mu přečíst tuto odpověd….
Nejste v záviděníhodné pozici …
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.