Manžel o mně nemá zájem, manželství v krizi

Michaela zeptal se před 1 rokem

Dobrý den,
je mi 32 a manželovi 33 let, jsme spolu jako pár už 11 let a máme 3leté dítě. Na začátku byl vztah krásný, manžel byl proti jiným mužům, které jsem znala, romantický, něžný, zahrnoval mě láskou a pozorností. Po 2 letech známosti jsme spolu začali bydlet. Od té doby vztah upadal jak ze strany pozornosti manžela, tak i sexuálně. Zprvu stačil manželovi styl 1x týdně, později i méně. Řekla jsem mu, že mě trápí jak nedostatek fyzického kontaktu, tak i ztráta romantiky ve vztahu. On mi na to řekl, že problém nevidí a že to je můj problém. Později jsem zijstila, že místo styku se raději ukájel sám u porna. Přiznal mi, že jsem už „okoukaná“, což mě velice ranilo. Doplním, že jsem jeho první a zatím asi jediná sexuální partnerka. Z mé strany na to přišla nevěra, která se bohužel provalila, protože jsme se ale ještě milovali, dali jsme vztahu druhou šanci. Za nedlouho se nám narodilo dítě, do toho jsme začali stavět dům. Syn je náročné, divoké a svéhlavé dítě, takže přibývalo problémů, napětí ve vztahu i hádek. Vše vyvrcholilo po odstěhování do nového domu. Manžel se stáhl do sebe, nekomunikuje, nejeví o mně zájem, natož o nějaké intimní sblížení. Pokoušela jsem se o tom s ním mluvit, ale nechce se o tom bavit. Jen mi řekl, že v takové atmosféře nemá náladu na sex. Pravdou je, že na syna často křičím (i syn je velice hlučný, v podstatě celý den povídá nebo vyluzuje různé zvuky, nebo se vzteká), protože je vzdorovitý, svéhlavý, neustále zlobí a mě mnohdy dochází trpělivost. Nyní ale chodí 2 měsíce do školky, takže křiku výrazně ubylo. Přesto manžel své postoje nezměnil, i když jsem se snažila se s ním sblížit. Čím je však naše odcizení delší, tím více pochybuji o tom, že ještě jako manželé můžeme fungovat. Po několika marných pokusech o sblížení už i ztrácím motivaci a občas začínám pociťovat k manželovi odpor. Stále přemýšlím o tom, jestli toto je všechno a jestli chci takto dožít zbytek života, bez lásky a něhy? Ráda bych vše napravila, ale nevím, jak na to, když to manžel odmítá. Existuje pro nás ještě řešení? Na závěr jen dodám, že jsem štíhlá a na svůj věk hezká žena, po porodu jsem nepřibrala, takže v tom manželův odpor ke mně asi nebude.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 12 měsíců

Milá Míšo, 
myslím, že odpoveď znáte – a chápu ji…
Viděla bych to na střídavou péči …
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.