manžel opustil, ale vlastně neopustil rodinu

JB zeptal se před 7 měsíců

Dobrý den,
Potřebovala bych poradit se situací, kdy manžel opustil, ale vlastně neopustil rodinu.
Po 18 letech manželství v září oznámil, že potřebuje místo pro sebe, aby se mohl rozvíjet a dát dohromady, a to doma s námi nemůže. Takže si pronajmul byt a domů dochází jen několik dní v týdnu.  Stále opakuje, že se nic nemění a stále nás miluje a jsme pro něj to nejdůležitější na světě. Obě dcery situaci nesou velmi těžce – s otcem téměř nekomunikují, pokud se nejedná o nutnost.
Veškeré moje snahy promluvit si skončí jeho prohlášením, že nedělá nic špatně a problém je v nás, že se nechováme, tak jak si to představuje. Když se objeví doma, tak se opravdu chová pořád stejně – peskuje mě i děti, že něco není udělané, doma je nepořádek a apod. Mladší dceři dokonce řekl, že je „zklamání rodiny“, když chtěla skončit se sportem.
Vůbec si nevím rady, jak s ním komunikovat a chovat se k němu. Kdykoli se objeví doma, atmosféra se změní a není příjemná. Dcery se snažím podporovat a stojím na jejich straně. Poslední dobou se ke komunikaci z jeho strany přidalo vyčítání a obviňování, že se s ním nikdo nebaví, neříkáme mu, co je nového apod. Je to psychicky dost náročné.
Předem děkuji za radu
 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 7 měsíců

Milá JB,
to je skutečně nějak zapeklité. Porušení asi mnoha principu – dcery nemají co vychovávat otce, vy nemáte dělat rozhodčího, otec v podstatě vyloučen,  chová se jako kontrolor  – co je příčina, následek, kde jsou kořeny – to asi v online poradně nevyřeším … 
Společná spolupráce s rodinným terapeutem ?

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.