Manželka psychické stavy

Pavel Straka zeptal se před 2 roky

Dobrý den,
omlouvám se, že Vás oslovuji a využívám formu komunikace přes email. Mám posledních několik měsíců vážné problémy se svou manželkou. 
Po prvním porodu syna Pavlíka se začali u ženy objevovat známky nejen úzkosti,sebelitování,ale především označování mě jako strůjcem jejího stavu. Začala docházet ambulantně do Klecan, kde dostala nějaké léky (Lamotrigin Activis,Argofana lamotrigine farmax).Chvílemi se její stav zlepšil a zase do toho spadla znovu.Bohužel nejsem psycholog ani psychiatr a neumím zjistit diagnozu ani jak jí pomoci.Je duševně velmi nemocná. Její stav se prudce zhoršil po narození druhého syna Péťi. Ano vím,že byla chyba si pořizovat druhé dítě.Avšak to nebyl úmysl, naopak jsem nechtěně přilil olej do ohně tím, že jsem jí doporučil aby šla na potrat či nechala dítě k adopci.Tím jsem jí prý ublížil nejvíce. Jenže já to myslel v dobrém, neboť nezvládá výchovu a vývoj prvého dítěte a u druhého je to ještě mnohem horší. Jako máma od rodiny a dvou dětí to nezvládá, ani výchovu,vývoj,úklid či domácnost. Přitom po ní nic nechci jen aby se postarala o děti a měli čisté prádlo. Samozřejmě jako otec od rodiny když jsem v práci a ona je doma sama a mám veliký strach aby děti byli v pořádku. Její občasné zprávy z whatsappu naznačují opak,že to prostě psychicky nezvládá.Vadí jí křik a pláč dítěte,vadí jí,že se nemůže věnovat jen jednomu nebo sobě.
Problém nastal v posledních několika týdnech i díky její matce, která se k nám jezdí s prominutím jako do nákupního centra a nějaký řád, styl výchovy a pomoc je spíše zlo díky jejímu věku než pomoc. První syn si dělá co chce (maluje po zdi, vypíná a zapíná televizi nebo pračku,chodí na záchod otevírat poklop nebo trhat toaletní papír), když se zapojím do výchovy okamžitě jsem napadán,že mě nenechá ho vychovávat, že s ním bude jednat jako s dospělým (což mi připadá velmi nešťastné řešení) a podobný naschvály. Začala mě manželka urážet, sprostě nadávat,ponižovat a vyhrožovat. Poslala na mě policii, že jí prý psychicky týrám. Bohužel Policie se přiklonila na mou stranu a případ dál neřešila. Dnes v noci 29.8.2020 v 2h ráno opět přijela policie, že prý ji psychicky týrám a ničím. Samozřejmě z mého pohledu to není vůbec pravda. Za prvé jsem v 2h ráno spal a za druhé naše konverzace o půlnoci byla ta, že jsem se jí snažil v klidu a rozumem vysvětlit, že chci zachránit rodinu tak aby děti měli mámu a tátu.Snažím se znovu a jinak, lépe a s rozumem.Avšak pokud trvá na rozvodu pak já budu bojovat za děti aby měli řádnou výchovu a byli v bezpečí. Víte kolikrát přijdu domů jako řidič autobusu po 10h jízdy a místo abych se jako otec od rodiny najedl,vyspal a byl oporou tak je vše špatně a já jsem to největší zlo co jí ubližuje. Mimochodem za poslední týden byla moje strava taková to : pondělí 2 rohlíky,v úterý 1 rohlík, ve středu 2 rohlíky, ve čtvrtek 2 hamburgery (neboť jsem jezdil linku 112 kde je Mc Donald na nádraží Holešovice), pátek 2 rohlíky a v sobotu už jsem musel dojít koupit aspoň paštiku.Kdybych jí nepožádal o čisté oblečení do zaměstnání tak dodnes chodím ve starém smradlavé uniformě.Kdyby jste věděli v čem já a děti žijeme nikdy by Vás ve snu nenapadlo, že se může dospělý člověk takto změnit.
Samozřejmě nemám problém vše otevřeně říci i komunikovat s kýmkoliv. Poslední aktuální stav doma je takový, že od rána na sebe nehovoříme, vzala si Pavlíka a jela na Kladno na celý den.Nechala mě doma s dvouměsíčním synem Péťou. To asi nebude úplně v pořádku co myslíte? 
Děkuji za Váš čas Pavel Straka

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milý Pavle,
to asi nebude v pořádku, zkuste se objednat do Klecan k jejímu ošetřujícímu lékaři a říci mu, co prožíváte a co by doporučili… asi hodně náročné…. asi budete muset jít od sebe a vymyslet péči o děti – konzultujte na OSPOD …..

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.