Manželská krize

Iva zeptal se před 2 roky

Dobrý den. Již jsme s manželem 22 let a svoji 15let.Vzdycky jsme měli harmonický vztah, skoro nikdy jsme se nehadali, máme krásné děti 15 a 12let Prošli jsme spoustou trablí a všeho co život přináší, ale teď je manžel, jako vyměněný.Pred necelým rokem změnil práci. Začal mluvit o jedné kolegyni a myslím, že i když si to nechce přiznat, tak se do ní zamiloval.Jsem smutná z toho, že s tím asi nic nemohu udělat.Po intimní stránce to je taky hrůza.Milujeme se tak 2x do měsíce, ale vždycky to stojí za houby, skoro nikdy mě nespokojí. Jsem velmi tolerantní, ale už to trvá moc dlouho. Přijde mi, že se mi život smrsknul jen na práci, vaření, úklid, starosti s dětmi a radost žádná. Ke všemu mám velmi špatné vztahy z rodinou. Můj tatínek se kterým jsem měla krásný vztah Bohužel zemřel a s maminkou si vlastně celý život nerozumím. Pořád mě jenom peskovala a teď začala peskovat naše děti, už jsem se ozvala a řekla ji, ať výchovu nechá na mě a urazila se a už semnou tři měsíce vůbec nemluví. Sourozenci si semnou napíšou jen když mám narozeniny nebo svátek. Nějraci bych nebyla, jsem vůbec k něčemu?? Nějak se všechno hroutí a to jsem si myslela, že to bude lepší, ať děti povyrostou. Nevím, co s tím? Poradíte? A Iva 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Ivo,
dobré je, že o kolegyni mluví a sdílí to s vámi (lépší, než kdyby si to nechával pro sebe a na tajnocha něco kul)
Celkově, jak situaci popisujete, je to o tom, abyste předefinovala vztah k sobě a ke svému životu. Uznala svou hodnotu … uviděla ji… Vztah s mužem a vztah k sobě – oba jsou důležité.
Vztahy v rodině – i ty jsou důležité – ale není vždy jednoznačné, jaká je jejich optimální podoba.
Víte, spíše bych vám nabídla konzultaci než písemnou poradu, protože o vás mnoho nevím. Jednoznačně vnímám, že potřebujete opravdu vztah k sobě zlepšit….
Když budete mít chut, dejte vědět… nebo zkuste nějaký můj článek – např. o manželské krizi.
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.