Manželská krize

Jitka zeptal se před 12 měsíců

Dobrý den. S manželem jsme spolu 24 let. Vychováváme děti 16 a 14 let. Spoustu jsme toho zažili, vždycky jsme stáli při sobě, málo se hádali, až teď cítím z manžela divnou energii. Je mu 44 let a říkám si, jestli nemá nějakou krizi středního věku. Vždycky byl optimista, nic ho nerozhodilo… A teď jen povzdychuje, jaký to je hrozný život, že ho nic nebaví. Dost přibral a není schopný s tím nic dělat.Kdyz mu řeknu, abychom někam vyrazili s detma na výlet, tak se jen vymlouvá a nejraději by seděl jenom doma. Co se týká intimity, tak ani nemluvím. Pořád mi říká, že jsem pěkná žena, ale když od něj chci trochu neznosti úplně se stáhne. Myslím, že mě nemiluje, ale zároveň o mě nechce přijít, jsem jeho jistota. Často v mnoha věcech na mě spoléhá. Myslím, že mě nemiluje, ale sám taky nechce být. Jenže já chci žít pěkný život. Říkali jsme si, až děti odrostou, jak budeme jezdit po výletech a bude to fajn a ono z toho se nic nekoná.Kdyz už přeci jen někam vyrazíme, tak se chová jako dítě. Pořád spoléhá, že já budu celý den organizovat, pomalu není schopný zaplatit ani vstupné do Zoo. Je totálně nerozhodný. Byl vždy, ale teď mnohem, mnohem víc a někdy mám pocit, že mám děti tři. Když s ním chci o tom mluvit, tak prostě nechce a dělá jako by nic. Já ho pořád miluji, ale když v určitých momentech vidím jeho chování, tak láska je pryč. Nechci ho ztratit, ale zároveň chci muže pevného a takového, který mě dává na jevi, že mě miluje. Poradíte, co s tím dělat? Děkuji Jitka 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 11 měsíců

Milá Jitko,
chápu složitost situace. Jak dlouho trvá toto rozpoložení? Předpokládám, že s  ním jste o tom, jak se ve vztahu cítíte mluvila. Nápomocný by pro vás mohl být videokurz pro páry. Vcelku vám nezbývá nic jiného, než začít pečovat o svou bytost – nesnažit se dotovat svou energií partnerskou energii za dva – když nedá – tak nedá – přestat očekávat, přestat žebrat – zachovat pro tuto fázi základní funkčnost rodiny – a zároven se citově osamostatnit… např.: když odjedete – muži nezbude nic jiného než se začít starat … budete muset začít dělat veci nově a jinak – překonat své dosavadní postoje, představy, strachy (skryté). 
Přeji vše dobré a držím palce, když budete mít chut, můžeme si domluvit konzultaci.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.