manželské svěřování

E. Kocourek zeptal se před 2 roky

Manželka si přeje, abych jí vykládal o všem, co dělám. Zejména co dělám ve volném čase. Ale každou takovouto mnou poskytnutou informaci proti mně zneužije. Moje činnosti zesměšňuje nebo mi je rovnou vyčítá. Nelíbí se mi, když je moje činnost zesměšňována nebo když mi manželka něco vyčítá.
Pokud na rovinu řekne „nedělej to a to“ nebo pokud poručí „jdi dělat to a to“, nemám s tím problém a poslechnu ji. Ale to ona dělá málokdy. Připadá mi, že sbírá záminky k vyčítání.
Mám jinou možnost, nežli jí ty informace, které požaduje, neposkytovat?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milý E.,
to, co popisujete je nezdravý manželský mechanismus. Doporučuji návštěvu poradny. Případně knihu Proč jsou štastné páry štastné.
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.