Manželství

Ela zeptal se před 2 měsíce

Dobrý den, jsme s manželem 9 let, 7 let manželé. Máme 3 deti (6,4 a 3 roky). Pomalu jsme se začali odcizovat i přesto, že jsem manzela neodstrkovala na druhou kolej. Porad jsem vymyslela nějakou společnou aktivitu, davala mu zaroven prostor na jeho koníčky a záliby, sex mu neupiram i já se na něj těším….Je to zhruba 4 hoky, co mi postupně přestal projevovat náklonnost a lásku(žádná pusa, objetí, pochvala, neochota být spolu sami bez deti…). K detem se chová skvele, jako málokterý tata.. Jinak chodi zamyšlený, neustale mobil v ruce i ve vaně, na WC…Kdyz si chci v klidu promluvit o nas dvou, co  co se děje…je podrazdeny. Odmita se mnou mluvit o vztahu, o sexu,…Sex je snad uz jediná z věcí, kde mám pocit, že ještě o mě projevuje zajem. Kino, divadlo, plesy…nechce se mu, prochazka ve dvou-nechce se mu, mam jít sama…společenská hra doma- nechce se mu…Před detma takový nebyl. Byvam skrz to uz často podrážděná, protoze vůbec netuším, co se v něm děje. Jestli už není minimalne myslenkama pripoutaný k jiné nebo má zdravotní problém nebo problémy v práci…Netuším. odmita tyto témata rozebirat…Snažím se nevyčítat, chválím, povzbuzuju….Sama ten vztah nejsem uz schopna tahnout. 
Co mám dělat, jak změnit dlouhodobe postoj k manzelovi, aby byl se mnou ochoten mluvit i o vztahovych věcech(co chce/nechce, líbí se mu/nelíbí, co by chtěl zlepšit, co ho trápí, čeho si váží.. a nevisel veškerý volný čas na mobilu? Do manzelske poradny by nešel. On žádný problém nevidí.
Děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 týdny

Milá Elo,
moc smutné, jak se vyvíjejí vztahy… Kouzelnou radu pro vás bohužel nemám … na vztah musí být dva – když se jeden odpojí, druhý se učí vybalancovat … traduje se: „žena má problém ve vztahu, muž má problém, když žena odchází…“ Skutečně mne mrzí, že jste se stala jen doplnkem domácnosti s dětmi. V podstatě potřebujete obrátit pozornost k sobě a postupně se od muže odpojit…  psychicky a postupně se uvidí, jak v realitě…  nečekat to, co vám nedává … 
Držím palce.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.