Manželství – setrvat nebo opustit?

Tereza zeptal se před 11 měsíců

Zdravím. 
Jsem s manželem 10 let, z toho jsme 6 let svoji. Máme spolu 8-mi leteho syna a já mám v domácnosti 15-ti letou dceru. Ze začátku byl náš vztah o nás všech. Poslední 2 roky se mi ale zdá, že se naše domácnost točí kolem něj.
Je v částečném inv. důchodu, kvůli cukrovce a depresi.
Já pracuji na HPP, ale u něj? Od doby kdy mu priklepli důchod, to šlo od 10 k 0.Ted už je minimálně rok doma. Domácí práce nedělá, nebo jen výjimečně (1x za 2-3 měsíce). Úlohy se synem dělám já nebo dcera, úklid, vaření a domácí práce také. Když něco není, tak časem křičí (hlavně na dceru). Nákupy jsou stylem : co bych si dal, na co mám chuť. Ještě ke všemu kouří marihuanu. Když není nebo není tabák, je nervni. Kouřím sice taky, ale 1/3 toho co on. A když není, tak není… Peníze z důchodu je schopen utratit během 2 dnů, ale doma není kloudneho k jídlu nic. Měsíc co měsíc řešíme peníze… Utrácí se i moje výplata, s utesujicimi slovy : „já to nějak udělám“ a pak když dojde na lámání chleba, tak se rozčiluje. Př. Zari- bylo nutné zaplatit dceři do školy 7tis.a 12tis. nájem. Měla jsem to propocitane. Párkrát byl vybrat, nakoupit. Já jsem se mu říkala – zaplatim dceři školu bude na nájem? Jasně já to někde vydelam (DPP) A pak když jsem řešila z čeho zaplatíme nájem, tak na mě řval, že hlavně že má dcerunka zaplacenou školu, ale nemáme kde bydlet a že mohla jít na ÚP a do školy až příští rok.
Totálně mě to položilo. Peníze jsem sehnala, ale teď si pokládám otázku, jestli už toho není dost. Navíc, když se hádáme, vyhrožuje sebevraždou. Syn ho bezmezně miluje. Dcera je tu jak páté kolo u vozu… Fakt uz nemůžu dal a nevím co s tím. Když si s ním chci promluvit, buď mi vše odkyve a stejně se to udělá po jeho a nebo se vzteka…
Díky Radová 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 měsíců

Milá Terko,
tady rada těžká, selhává základní spolupráce na základních potřebách … v podstatě vnímám, že nemáte pocit, že byste spolupracovali, pokuste  se hodit na papír základní podmínky pro další soužití, jinak si připravte i variantu, jak žít bez něj…. mužete konzultovat v poradně někde v okolí – bývalé občanské poradny nebo na oddělení péče o dítě při městském uřadě… 
držím palce

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.