manzelstvihadkynapadeni

Nicol Bárnet zeptal se před 3 roky

Dobrý den, můj dotaz se týká mých rodičů. Abych začala od začátku. Můj tatínek jezdí kamionem asi 8 let, tím pádem  není moc často doma, a stal se z něho samotář a flegmatik. S maminkou pracuji na směny. Za poslední rok se toho hodně změnilo. Maminka si začala říkat že je na všechno sama, nikdo ji s ničím nepomůže. Já se ji snažím pomáhat co jen to jde ale to nestačí. Každý den v práci poslouchám jak má zkažený život, jak je pořád zavřená doma. Někdy mi přijde  že to přehání. Sice chápu že by tatínek mohl více pomoct, ale přijde mi že některé hádky jsou naprosto zbytečné. Chtěla bych jim nějak pomoct. Ale sama nevím jak. Když jsem jim nabízela že jim zařídím sezení v manželské poradně tak mi mamka řekla že ona to nepotřebuje ale že by si tam měl zajit spíš taťka. Budu ráda když mi poradíte jak bych mohla trochu pomoct. Děkuji. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá Nicol,
jste jejich dítě – nejste zodpovedná za jejich štěstí … doufám, že pečujete o své štěstí více než o štěstí rodičů… maminka ve své podstatě nechce pomoci …   sama vidíte, že mamka neuzná ani vaši pomoc…. vybírá si roli oběti, nevzala zodpovědnost za vlastní štěstí… mamka si vašeho tatínka vybrala …  sama vidíte, že mamka neuzná ani vaši pomoc…. 
Jste povinna pomoci sobě…. naučte se dopřát mamince její svět utrpení, vybírá si to… 
Držím palce… vím, že je to náročné… dopřejte si to však….

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.